Urušila se nadstrešnica Željezničke postaje u Novom Sadu, na terenu su ekipe Hitne pomoći i tri vatrogasna vozila, više je mrtvih i ozlijeđenih, doznaje N1 Srbija.
Stigla su i dva bagera koji otkopavaju ruševine.
Radi se o nadstrešnici koja se nalazi iznad ulaznih vrata u postaju.
Do incidenta je došlo u 12.00 sati.
Upravo se urušila kompletna nadstrešnica železničke stanice u NS, ovo je stravično… Ima i nastradalih.
Stanicu su 4 godine rekostruisali Kinezi, sad vidimo i kako.@milos_vucevic @avucic zar ovako "obnavljate" Srbiju i Novi Sad?
Odgovaraćete za ovu tragediju! pic.twitter.com/9kyltDSWML— Miran Pogačar (@MiranPogacar) November 1, 2024
Riječ je o zgradi koja je prvi put renovirana 2021. godine, a nakon par mjeseci je ponovno krenulo renoviranje iste. Svečano je otvorena 5. srpnja ove godine.
Rekonstruisana železnička stanica u Novom Sadu!
Ovo je katastrofa i tragedija za koju verovatno niko nikada neće odgovarati.
📹 Ig serbialive/novi sad pic.twitter.com/DX6bdB14lv— Lodger Limansky (@paratzelzius) November 1, 2024
Na mjesto nesreće je došao gradonačelnik Novog Sada, a ministar građevinarstva Goran Vesić priopćio je da prekida radni posjet Crnoj Gori i kreće u Novi Sad, piše N1.
Ministar građevinarstva Goran Vesić stigao je u Novi Sad. Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić izjavio je da je više od 30 ljudi ozlijeđeno. Inače, ispod nadstrešnice nalazile su se klupe i veliki broj građana je bio na njima u trenutku pada.
“Spasitelji su stigli odmah nakon nekoliko minuta od dojave, Sudjeluje oko 80 spasitelja, rekao je ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić.
“Osam ljudi je izvučeno, dakle osmero je nastradalih. Dvoje je ozlijeđeno, a imamo i kontakt s dvoje ljudi u ruševinama”, dodao je nedugo nakon incidenta.
Više javno tužiteljstvo u Novom Sadu je priopćilo da je do sada iz ruševina izvučeno 14 tijela preminulih. Identificirane su dvije ženske osobe u dobi od 20 i 35 godina, te pet muškaraca u dobi od 27, 21, 77, 69 i 45 godina.
U Novom Sadu građani pale svijeće.


Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić poručio je da za ovu tragediju traži i političku i kaznenu odgovornost:
“Neću danas govoriti o onima koji bi se zbog sitnih interesa bavili stvarima kojima se danas ne treba baviti. Neću se baviti ni onima koji se skrivaju od odgovornosti. Kao predsjednik Srbije tražim od Tužiteljstva i Vlade RS da odgovorni budu procesuirani i strogo kažnjeni. Tražim političku i kaznenu odgovornost. Njihov je to posao.
Znam samo da je nevjerojatno što se 60 godina nadstrešnica nije renovirala. Sve smo renovirali i uložili ogroman novac, a samo nju nismo. Zašto? Ne znam. Netko će valjda pružiti odgovore. Jesmo li svi krivi što nismo uspjeli obnoviti svu infrastrukturu? Jesmo. Ali, posebno su krivi oni koji su stvari projektirali, izvodili ili nisu izvodili. Jedno je sigurno, odgovorni su oni čija je odgovornost bila infrastruktura.”






