Hrvatska danas
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Hrvatska danas
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate

Hrvatska danas > Najnovije > Inozemstvo > Austrijanci jedva dočekali vijest o popuštanju mjera za Hrvatsku – taman prije produženog vikenda

Austrijanci jedva dočekali vijest o popuštanju mjera za Hrvatsku – taman prije produženog vikenda

31. svibnja 2021.
u Inozemstvo
Britanac krijumčario migrante kroz Hrvatsku pa pokušao pregaziti policajca

Ilustracija

Podijelite na FacebookuPodijelite na Whatsappu

Austrijski mediji u ponedjeljak su popodne kao prijelomnu vijest objavili da je austrijski ministar zdravlja Wolfgang Mückstein danas poslijepodne najavio novo popuštanje mjera zaštite od koronavirusa koje od 1. lipnja u 0 sati stupa na snagu, a previđa ukidanje karantene pri ulazu u Austriju za putnike iz Hrvatske, Litve, Nizozemske, Švedske i Cipra.

To znači da od sutra putnici iz te skupine zemalja, pa tako i iz Hrvatske ne moraju više u samoizolaciju ukoliko su testirani (PCR test ne stariji od 72 sata ili antigenski test ne stariji od 48 sati) cijepljeni (prvom dozom cjepiva ili jednokratnim cjepivom prije najmanje 22 dana) ili su preboljeli COVID-19 (dokaz o preboljenoj zarazi u posljednjih 6 mjeseci ili nalaz antitijela ne stariji od 3 mjeseca), o čemu pri ulasku u Austriju moraju predočiti dokaz na njemačkom ili engleskom jeziku.

Ako to nije moguće potrebno je provesti testiranje odmah nakon ulaska u Austriju, najkasnije u roku 24 sata o vlastitom trošku. Današnjom odlukom austrijskog Ministarstva zdravstva Austrija ukida upozorenje o (ne)putovanju u Hrvatsku kao rizičnu zemlju s visokom incidencijom, te istovremeno našu zemlju skida s „B1“ liste COVID-19 rizičnih zemalja i stavlja na „A“ listu, na kojoj se nalaze zemlje s „niskom vrijednosti incidencije“.

Kako izvještava austrijski mediji ukidanje karantene za putnike iz Hrvatske sjajna je odluka i olakšanje ne samo za Hrvate nego i za Austrijance, kojima je Hrvatska jedna od najomiljenijih turističkih destinacija za odmor. Bečki „Kurier“ izvještava kako odluka nije mogla pasti u bolje vrijeme nego pred predstojeći katolički blagdan „Tijelovo“ (četvrtak) i produženi vikend , za koji će, nakon ove odluke, brojni Austrijanci pohrliti na more u Hrvatsku.

Naravno da se i Hrvatska jako veseli svojim vjernim austrijskim gostima, tim više jer se dobro zna da je Austrija posljednjih godina, bila jedno od najznačajnijih emitivnih tržišta za hrvatski turizam. „Kurier“ prenosi i izjavu ministra zdravlja Mücksteina koji ukidanje karantene za putnike iz Hrvatske i svrstavanje Hrvatske u skupinu zemalja s niskom incidencijom obrazlaže slijedećim riječima: „Epidemiološka situacija je poboljšana u raznim regijama, tako da možemo proširiti listu zemalja s niskom vrijednosti incidencije“.

„Uvjeren sam da će to i brojne Austrijanke i Austrijance razveseliti uoči dolazećeg vikenda“, dodao je. Ono što je također vrlo značajno za Hrvatsku je da će Austrija od sada epidemiološku situaciju gledati po istim pravilima kao i Njemačka, a to je na temelju podataka njemačkog Instituta Robert Koch, što je danas prigodom posjete Beču i susreta s austrijskom kolegicom Elisabeth Köstinger istakla ministrica turizma i sporta RH Nikolina Brnjac.

Ministrica Brnjac je Austrijancima također poručila da je Hrvatska „sve učinila kako bi spremno dočekala turističku sezonu, a što potvrđuju i sve najave koje ima do sada“.

Obje ministrice su se u vrlo konstruktivnom razgovoru osvrnule i na implementaciju digitalnih COVID certifikata EU-a i pozdravile njihovo uvođenje 1. srpnja, na razini EU-a, piše Večernji.

PovezaneObjave

Anušić: Hrvatska je na prvi ovogodišnji sastanak ministara obrane NATO-a došla s ispunjenim ciljem
Inozemstvo

Anušić u Bruxellesu: Europa mora preuzeti veću odgovornost za vlastitu sigurnost

Penava: Oni kojima odgovaraju četnički spomenici zastrašuju građane buđenjem ustašluka ne bi li zaustavili ove demokratske procese
Aktualno

DOKUMENT Elaborat rješenja za izbore za Hrvate u BiH: Pozivaju se na Bruxelles i Brčko Distrikt

Penava je iznenađen i uvrijeđen jer ga je Plenković ponizio. Kao da je prvi put….
Aktualno

DOKUMENT DP i HDZ razgovarali o rezoluciji o Hrvatima u BiH: Predlaže se zasebna izborna jedinica

Putinov veliki energetski ulog: Rusija buši superduboke rupe zbog “beskonačne nafte”
Inozemstvo

Putinov veliki energetski ulog: Rusija buši superduboke rupe zbog “beskonačne nafte”

Milanović: Hrvatska je jedina članica EU koja je svoju slobodu obranila u ratu
Aktualno

Milanović o EU: Čamac trese onaj tko ne vesla; Nismo u EU ušli kao sirotinja…

Najnovije

  • Aktualno
  • Gospodarstvo
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Kolumne
  • Sport
  • Tech
  • Život i zabava
Šibenik slavio u napetoj borbi za povratak u HNL! Sudac pokazao tri crvena, ružne scene na kraju utakmice
Sport

FOTO Kanada pregazila Katar s dva igrača manje. Sve zasjenila užasna ozljeda kanadskog igrača

Dalija Orešković o kandidiranju Milanovića za premijera: Voljela bih gledati taj scenarij. Potukao je HDZ- do nogu…
Aktualno

Dalija Orešković smrtno ozbiljno čestitala rođendan HDZ-u: Da vam je 37-mi ujedno i posljednji…

Anušić: Hrvatska je na prvi ovogodišnji sastanak ministara obrane NATO-a došla s ispunjenim ciljem
Inozemstvo

Anušić u Bruxellesu: Europa mora preuzeti veću odgovornost za vlastitu sigurnost

Dalić najavio napad na Brazil: Neće biti kao u Kataru…
Aktualno

Dalić nakon povratka u kamp: Engleska je bila bolja. Ali nećemo prestati vjerovati

VIDEO Švicarska uvjerljivo svladala BiH i preuzela vrh skupine
Sport

VIDEO Švicarska uvjerljivo svladala BiH i preuzela vrh skupine

USB LIJEPA NAŠA: PER ASPERAM AD ASTRA
Impressum

© 2025 Hrvatska danas

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Tech-SCI
  • Gospodarstvo
  • Život i zabava
  • Kolumne

© 2025 Hrvatska danas

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.PrihvaćamPročitaj više