Hrvatska danas
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Hrvatska danas
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate

Hrvatska danas > Najnovije > Nekategorizirano > Bandić o presudi u Muenchenu, ženskoj kvoti, udžbenicima i sastavljanju nove Vlade RH

Bandić o presudi u Muenchenu, ženskoj kvoti, udžbenicima i sastavljanju nove Vlade RH

4. kolovoza 2016.
u Nekategorizirano
Bandić o presudi u Muenchenu, ženskoj kvoti, udžbenicima i sastavljanju nove Vlade RH
Podijelite na FacebookuPodijelite na Whatsappu

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić otvorio je u četvrtak u 7,30 sati obnovljeni park Krešimirac, te fontanu i bazen Kozmički ciklus vode na Trgu kralja Petra Krešimira IV.

Tim povodom je najavio da će obnoviti još 26 fontana na području Grada Zagreba. Bandić je ovom prilikom komentirao i aktualna politička događanja, kao i presudu Josipu Perkoviću i Zdravku Musaču. Smatra da političke opcije ne bi trebale presudu koristiti za međusobne sukobe.

“Bilo bi najbolje da se ne svađaju, da se okrenemo budućnosti, jer ono što je napravljeno u povijesti se ne može promijeniti. Sud je donio nepravomoćnu presudu koju treba poštivati. Važno je da svatko odgovara za svoja djela. Kad u Hrvatskoj svatko bude odgovarao za svoja djela, bit će nam bolje”, kaže Bandić i najavljuje važnu pressicu u ponedjeljak, nakon koje “ništa neće biti kako je bilo”.

Kaže da će izborni program predstaviti u srijedu u Kninu, a u utorak će u Vukovaru predstaviti koaliciju. Možda će se kandidirati i šesti put za gradonačelnika, kaže, ako neće nešto drugo raditi.

O ženskoj kvoti na izbornim listama kaže da ne treba zakon na to upućivati, nego u glavi treba srušiti barijeru, a da on to odavno radi. “Sjećate se kako su donijeli zakon o ženskoj kvoti, i onda su plaćali kazne što ne poštuju taj zakon. A svejedno ljudi glasaju, i žene glasaju. Pamet u glavu 11. rujna. Donesu zakon i onda vas ne stave na listu pa plaćaju kaznu. A vi k’o šarani ponovno u vodu”, poručuje gradonačelnik Zagreba.

“Buduća vlast neće biti uspostavljena bez koalicije, tj. stranaka uz Stranku rada i solidarnosti i Milana Bandića kao premijera”.

Dotaknuo se Bandić i teme besplatnih udžbenika za učenike osnovnih i srednjih škola.

“Makar me šibali, reći ću vam. Bio bih sretan da u Hrvatskoj vlada ono što vlada u Zagrebu zadnjih deset godina što se tiče udžbenika za osnovne i srednje škole”, rekao je. Dodaje da razmišlja kako će se i studente koji završavaju fakultete u roku nagraditi. “Znate li koliko student izgubi u godinu dana jer ne završi fakultet na vrijeme?”

Rekao je da Zagreb traži model po kojem će nabaviti udžbenike za sve učenike, a osobito mu je važno da se to omogući Romima. “Oni su nažalost nekad građani drugog reda, iako u Zagrebu to nije slučaj. No, nemaju u cijeloj Hrvatskoj ono što imaju u Zagrebu, i to jer su u deficitu s obrazovanjem. To je poruka svima da ih obrazujemo da se inkorporiraju u obrazvono tkivo. To je poruka i Europi i svijetu. Vidite u kojem vremenu živimo”, kaže Bandić.

PovezaneObjave

Idete na godišnji: A gdje vam je kućni ljubimac?
Nekategorizirano

Može li se koronavirus širiti putem vode, hrane i kućnih ljubimaca?

Tako to oni traže: Živi zid poslao prijedlog za ukidanje obveze cijepljenja
Hrvatska

Istraživanje pokazalo: Nešto više od trećine građana ne namjerava se cijepiti

Uzgajivač: Nema opravdanja, pas je za eutanaziju
Inozemstvo

Kaos na ulicama Sarajeva: Psi lutalice napadaju ljude, u mjesec dana ugrizli 31 osobu

Petrinjci na rubu živaca nakon novog snažnog potresa: Činilo se kao da je jači od 6 jer je sve već rastrešeno
Nekategorizirano

Petrinjci na rubu živaca nakon novog snažnog potresa: Činilo se kao da je jači od 6 jer je sve već rastrešeno

Treba li nas zabrinuti serija potresa koja je u ponedjeljak pogodila naše područje?
Nekategorizirano

Centar za radioaktivni otpad gradi se 40 km od epicentra. Detaljna analiza potresne opasnosti tek se treba provesti

Najnovije

  • Aktualno
  • Gospodarstvo
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Kolumne
  • Sport
  • Tech
  • Život i zabava
Dalić nakon poraza od Belgije: Neugodan poraz ali najvažnije nam je vratiti trojicu ključnih igrača
Aktualno

Dalić nakon Engleske: Drugo poluvrijeme smo odigrali jako loše

Policija izdala posebne preporuke za ponašanje Hrvatima u Teksasu: Ne zurite u osobu koja nosi oružje. Pijanstvo je kazneno djelo…
Aktualno

Iz minute u minutu SP26 Hrvatska-Engleska: Vatreni su zabili dva gola. Ali primili četiri…

Šibenik slavio u napetoj borbi za povratak u HNL! Sudac pokazao tri crvena, ružne scene na kraju utakmice
Sport

Portugal u šoku: DR Kongo odigrao čvrsto i uzeo bod

VIDEO Pehar helikopterom ide na Rujevicu: Rijeka je u odlučujućem posljednjom kolu pokazala zašto je šampion
Sport

Hrvatski klubovi saznali europske protivnike u KL-u: Varaždin dobio Čehe, a Rijeka čeka pobjednike…

Dalić nakon pobjede nad Slovenijom: U vrhu smo svjetskog nogometa. Ali neke stvari moramo popraviti
Aktualno

Dalić pred Englesku: Napravili smo svjetsko čudo ali to je povijest. Ne živi se od prošlosti… Spremi smo…

USB LIJEPA NAŠA: PER ASPERAM AD ASTRA
Impressum

© 2025 Hrvatska danas

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Tech-SCI
  • Gospodarstvo
  • Život i zabava
  • Kolumne

© 2025 Hrvatska danas

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.PrihvaćamPročitaj više