VIDEO Iz minute u minutu, Euro24, Hrvatska-Italija: Potpuni šok, Talijani u 98. minuti izjednačili

Screenshot

Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 21 sat u Leipzigu igra dvoboj trećeg kola skupine B Europskog prvenstva s Italijom, Vatreni su trebali pobjedu koja im gotovo 100 posto jamči prolazak skupine. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, 0:0, u drugom su poveli ali u 98′ minuti šok, Talijani su izjednačili.

Dalić je napravio neke promjene, Pongračić i Šutalo startali su kao stoperski par kao i protiv Španjolske, a Talijane su napadali Sučić, Kramarić i Mario Pašalić.

Hrvatska je imala uvjerljiv posjed lopte od 62 posto u prvom poluvremenu. Sučić je već na početku utakmice ozbiljno zaprijetio Talijanima, u 5. minuti je je sa 27 metara odapeo bombu, Donnarumma je obranio.

Talijani su u 27. minuti imali veliku šansu za vodstvo, no Livaković je spasio Hrvatsku. Bastoni je sam bio ispred njega i pucao glavom.

Do kraja poluvremena nije bilo opasnijih šansi.

U drugom poluvremenu Vatreni su krenuli agresivnije.

U 52′ Frattesi je igrao rukom u kaznenom prostoru Italije. VAR je provjeravao, Makkelie pogledao i dosudio jedanaesterac za Hrvatsku. Modrić je pucao, Donnarumma je obranio.

No, u 55′ Moooodrić zabija gol 1:0, Sučić je centrirao s lijeve strane, Budimir je pucao, Donnarumma odbio, a Modrić iz blizine zatresao mrežu.

Vatreni su dobro igrali, stvarali neke prigode, Kao i Talijani. Nizozemski sudac je podijelio hrpu žutih kartona, verćinu bez veze, ukupno devet, od toga tri Talijanima,

Također, nevjerojatna je i nadoknada od 8 minuta. Na samom kraju te nadoknade Talijani su izjednačili i vjerojatno poslali Vatrene kući.

Hrvatska-Italija (od 21 sat)

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Pongračić, Šutalo, Gvardiol – Modrić, Kovačić, Brozović – Mario Pašalić, Kramarić, Sučić

ITALIJA: Donnarumma, Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian, Jorginho, Barella, Pellegrini, Raspadori, Dimarco, Retegui

Sudi: Danny Makkelie (Nizozemska)

————————————————————————————————————————
Hrvatska-Italija 1:1
90+8′ Zaccagni zabija za 1:1Kraj utakmice.

( Španjolska je pobijedila Albaniju 1:0)

90+6′ Fagioliju žuti

90+4′ prekršaj na Budimiru, 30-ak metara od Donnarumme. Kombinacije na drugu stranu, nema opasnosti za Talijane

90+3′ Calafioriju žuti

90+2′ Scamacca je pucao, od Brozovića u korner

90+1′ Brozoviću žuti karton, šesti za Vatrene

90′ Igra se 8 minuta nadoknade

89′ Juranović umjesto Kramarića

87′ Nezgodan ubačaj Chiese, lopta je prošla kroz peterac u golaut

82′ Darmian i Jorginho van, Fagioli i Zaccagni ulaze … Stanišiću žuti karton

80′ Majer umjesto Modrića

78′ Pongračiću žuti, samo sudac zna zašto

75′ Scamacca ulazi, Raspadori izlazi

73′ Nizozemski sudac opet bez veze dosuđuje prekršaj za Talijane i žuti Ivanušecu, jer je malo gurnuo loptu

72′ Sviran prekršaj na 20 metara od Livakovićevog gola. Gvardiol je bio u kontaktu, ali na drugoj strani takvi kontakti nisu suđeni, a bilo ih je više Od živog zida u korner, Calafiori je izveo slobodnjak. Nakon kornera nema opasnosti

70′ Perišić i Ivanušec umjesto Sučića i Kovačića

68′ Korner za Italiju, deveti, izboksao Livaković

65′ Korner za Italiju, izbijeno

61′ Korner za Italiju, Bastoni puca glavom iznad gola

60′ Modriću bez veze dosuđen žuti, možda nije bilo ni prekršaja na Frattesiju, nakon što nije uopće suđen prekršaj na Kovačiću

58′ Korner za Italiju, Livaković boksa loptu

57′ Chiesa umjesto Dimarca

55′ Moooodrić zabija gol 1:0Sučić je centrirao s lijeve strane, Budimir je pucao, Donnarumma odbio, a Modrić iz blizine zatresao mrežu

54′ Modriću brani Donnarumma

48′ Prekršaj na Kramariću, s lijeva u visini kaznenog prostora Italije, izvedeno, nije bilo opasnosti

46′ Frattesi umjesto Pellegrinija. Mario Pašalić je ostao u svlačionici, Budimir je ušao. Počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Kraj prvog poluvremena, 0:0Španjolci su poluvrijeme završili vodstvom 1:0 protiv Albanije.

45′ Igra se minuta nadoknade

40′ Vatreni imaju 61 posto posjeda lopte

37′ Korner za Vatrene. Nema opasnosti

36′ Pellegrini puca, Livaković brani

30′ Modrić puca s lijeve strane, Donnarumma brani

28′ Novi korner za Italiju. Nema opasnosti

27′ Livaković izbacuje u korner. Nakon kornera Livaković spašava Vatrene, Bastoni je sam bio ispred njega i pucao glavom

26′ Vatreni do sada imaju 63 posto posjeda lopte

24′ Sučiću prestrogo dodijeljen žuti karton

23′ U nastavku akcije opet korner za Talijane, nema opasnosti

21′ Retegui glavom puca pokraj gola. Ipak korner za Talijane. Izbačeno u teren.

19′ Prekršaj dosuđen za Talijane, a kojeg nije bilo, na tridesetak metara od Livakovića

15′ Korner za Talijane. Očišćeno

(Torres u 13′ zabija, Španjolska je povela 1:0 protiv Albanije)

11′ Pellegrini puca glavom daleko od Livakovićevog gola

5′ Sučić je odapeo bombu, Donnarumma u korner. Nema opasnosti nakon kornera