Hrvatska danas
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Hrvatska danas
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate

Hrvatska danas > Najnovije > Život i zabava > ‘Kad je izgovorio onaj čuveni pozdrav braniteljima izazvao je čuđenje, no zapravo je fantastično pogodio…‘

‘Kad je izgovorio onaj čuveni pozdrav braniteljima izazvao je čuđenje, no zapravo je fantastično pogodio…‘

31. srpnja 2023.
u Život i zabava
Preminuo novinar i urednik Branimir Dopuđa

Screenshot HRT/HTV

Podijelite na FacebookuPodijelite na Whatsappu

Kao voditelj i urednik bio je točka koja smiruje kaos i nervozu, svaki put šireći dobre vibracije, rekao je Dubravko Merlić

Preminuo je Branimir Dopuđa, novinar i urednik Hrvatske radiotelevizije, kojeg će javnost posebno pamtiti po legendarnoj odjavi Dnevnika tijekom Domovinskog rata: “Cijenjeni gledatelji, želim vam ugodnu večer, a hrvatskim braniteljima, ma gdje bili, poseban pozdrav”.

Ugledna vanjskopolitička novinarka, sad u mirovini, Mirjana Rakić, opisuje Branimira Dopuđu, koji joj je bio kolega na HTV-u, na prvom mjestu kao dobru osobu.

– Svi pamtimo odjave Branimira Dopuđe u Dnevniku: ‘Cijenjeni gledatelji, želim vam ugodnu večer, a hrvatskim braniteljima, ma gdje bili, poseban pozdrav‘. Bio je osobnost koja je definitivno ostavila trag na ekranu, prepoznatljivo lice Dnevnika i nadam se da će mu odati priznanje u HTV-ovoj središnjoj informativnoj emisiji jer je definitivno to zaslužio. Silno mi je žao zbog njegove smrti, jer bio je stvarno dobar urednik i dobar kolega. Iako je bio voditelj i urednik Dnevnika, bio je vrlo samozatajan i nikad se nije gurao u prvi plan. Moram priznati da me prilično zatekla ova vijest – istaknula je Rakić.

Marija Nemčić, ravnateljica programa HRT-a, surađivala je s Dopuđom u Programu za slobodu.

– Kad je sam od sebe izgovorio onaj čuveni pozdrav braniteljima izazvao je čuđenje, no zapravo je fantastično pogodio trenutak. Bio je vrlo draga i simpatična osoba, jednostavan, brz i nikad nije komplicirao. Bio je izuzetno kolegijalan, samozatajan, široke duše i srca i po tome ću ga pamtiti – rekla je Nemčić.

– Jako me pogodila vijest o odlasku Branimira Dopuđe. Sjećam ga se od svojih prvih dana na HTV-u, početaka u Informativnom programu, što je bilo ranih 90-ih. Bio je izuzetan kolega, uvijek pun razumijevanja za nas mlade. Kad bi on vodio neku emisiju poput Dnevnika, bilo je to uvijek s velikom koncentracijom i staloženošću, uvijek smiren. Svi smo učili od njega, jer Dnevnik uvijek generira tu kaotičnost, no on je kao voditelj i urednik bio točka koja smiruje taj kaos i nervozu, svaki put šireći dobre vibracije. Bio je svakako jedna od važnijih osoba u povijesti Dnevnika. Izražavam sućut obitelji Branimira Dopuđe – rekao je producent i novinar Dubravko Merlić.

HRT-ov urednik i novinar Renato Kunić također kaže kako je Branimir Dopuđa bio smiren i staložen, dobar čovjek i veliki profesionalac, piše Jutarnji.

– S njim je stvarno bio užitak raditi. Jer bio je smiren, točno je znao što radi i od njega se puno moglo naučiti. Da, baš je znao kako se dobro radi Dnevnik, posebno u ta naša vremena prije svih portala. A pritom nikad nije bilo nikakvih tenzija, svađa. Bio je baš dobar kolega – zaključio je Kunić.

Preminuo novinar i urednik Branimir Dopuđa

PovezaneObjave

VIDEO Ugledni psihijatar oštro napao bračni par Kekin: Eksperimenti nad djecom i nejednakost pred zakonom
Aktualno

Dr. Vukušić o prijedlogu riječi inostvor: Pametnome dosta

FOTO Tomaševićevi radikalni komunalni redari lijepe kazne ljudima koji nemaju gdje parkirati. Potpisuje se peticija
Hrvatska

FOTO Tomaševićevi radikalni komunalni redari lijepe kazne ljudima koji nemaju gdje parkirati. Potpisuje se peticija

Narančasto upozorenje DHMZ-a: Stiže grmljavinsko nevrijeme, mogući pljuskovi, tuča i bujične poplave
Aktualno

Stiže nagla promjena vremena: Upaljen narančasti alarm. Moguće nevrijeme s tučom i olujni udari vjetra

Novi prometni kaos kod Vjesnika: Pokvario se specijalni bager za grickanje. Slavonska ostaje zatvorena
Hrvatska

Novi prometni kaos kod Vjesnika: Pokvario se specijalni bager za grickanje. Slavonska ostaje zatvorena

FOTO Pozdrav novom valu snima prvi singl: Ostat ću mlad
Život i zabava

FOTO Pozdrav novom valu snima prvi singl: Ostat ću mlad

Najnovije

  • Aktualno
  • Gospodarstvo
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Kolumne
  • Sport
  • Tech
  • Život i zabava
Plenković tvrdi da su u Možemo i SDP-u licemjeri: Na sreću Hrvati vide tko je tko; Najavio i uvođenje plivajućeg PDV-a
Aktualno

VIDEO Plenković o izjavi Sandre Benčić: To je dehumanizacija i primjer isključive politike

Užas u Bjelovaru: Maloljetnik pao s romobila u teško se ozlijedio. Svi su ostali u čudu koliko je alkohola imao u krvi….
Hrvatska

VIDEO Otkriven identitet maloljetnika koji su romobilima vozili kroz osječki podvožnjak i snimku objavili na društvenim mrežama

VIDEO Gori tvornica poznatog hrvatskog dizajnerskog proizvođača namještaja
Aktualno

VIDEO Gori tvornica poznatog hrvatskog dizajnerskog proizvođača namještaja

Heroj Tomašević se nije dao evakuirati iz Poglavarstva: Ni 30 naprava ga nije zastrašilo
Aktualno

HDZ usporedio Šimunića s aferom Hipodrom: Sve je isto kao u slučaju Tomašević – Kostanjević

Je li Bujanec maknut sa Z1 zbog Branimira Glavaša?
Aktualno

Pravomoćna presuda Branimiru Glavašu: Osuđen na sedam godina zatvora za ratni zločin nad osječkim Srbima

USB LIJEPA NAŠA: PER ASPERAM AD ASTRA
Impressum

© 2025 Hrvatska danas

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Tech-SCI
  • Gospodarstvo
  • Život i zabava
  • Kolumne

© 2025 Hrvatska danas

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.PrihvaćamPročitaj više