Iz minute u minutu, Liga nacija Hrvatska-Švedska: Teška bitka po teškom vremenu i pobjeda Vatrenih

Hrvatska je od 18 sati na Maksimiru dočekala Švedsku u trećem kolu Lige nacija, nakon dvije izgubljene utakmice od Portugala i Francuske.

Izbornik Zlatko Dalić krenuo je u utakmicu bez pravog napadača, na klupi su ostali Kramarić, Budimir, Čolak i Petković. Domagoj Bradarić ipak nije dobio prednost ispred Melnjaka.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:0, strijelac je bio Vlašić.

Drugo poluvrijeme donijelo je jaku kišu i izjednačenje Šveđana, no Kramarić u 83′ pogađa za 2:1 i konačni rezultat.

Hrvatska-Švedska (18.00)

HRVATSKA (4-1-3-2) Livaković, Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Meljnjak, – Brozović, Kovačić, Modrić, Vlašić – Perišić, Brekalo

ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen – Lustig, Lindelof, Jansson, Augustinsson – Kulusevski, Olsson, Ekdal, Forsberg – Isak, Berg

Sudac: John Beaton, Škotska

—————————————————————————————————————————–

Hrvatska-Švedska 2:1

—————————————————————————————————————————-
90+4′ Larssonu žuti, kraj 2:1 za Hrvatsku

90′ Igra se 4 minute nadoknade

89′ Berg puca glavom, Livaković u korner. Nakon kornera nema opasnosti

85′ Perišić van, Petković unutra

83′ Kraaamaaarić 2:1. Perišić je asistirao

83′ Larsson umjesto Ekdala

79′ Kramarić puca pokraj švedskog gola

76′ Livaković izbacuje u korner, opet su Šveđani došli na metar od gola. Nakon kornera Claesson puca pokraj gola

74′ Bradarić umjesto Brekala, Kramarić umjesto Meljnjaka

72′ Desetak minuta Švedske dominacije, sada prolazi Kuluševski i puca pokraj hrvatskog gola

69′ Claesson puca pokraj Livakovićevog gola

66′ Berg, 1:1, obrana Vatrenih je zaplivala

65′ Claesson ulazi, Isak van

62′ Bomba Perišića, Olsen brani, korner za Vatrene, Modrić ubacuje, nema opasnosti, Brozović puca visoko iznad gola

61′ Pašalić ulazi, Kovačić izlazi

58′ Slobodni udarac s više od 25 metara, Livaković brani

53′ Brekalo puca s 18 metara, Olsen odbija u korner, sedmi za Hrvatsku. Nema opasnosti

50′ Kuluševski prolazi Meljnjaka, umalo autogol Lovrena, koji je pao na loptu, Livaković hvata na crti. Šveđani su prosvjedovali jer je Lovren rukom na zemlji dirao loptu.

49′ Modrić je uposlio Kovačića u kaznenom prostoru gostiju, ali ovaj nije uspio kontrolirati loptu

47′ Vatreni visoko pritišću Šveđane

46′ Korner za Vatrene, nema opasnosti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, kiša dosta pada

45+1′ Kraj prvog poluvremena, 1:0 za Hrvatsku

44′ Prvi korner za Švedsku, očišćeno. Brozović ide u kontru, zarađuje žuti zbog prekršaja. Ne može igrati protiv Francuske u srijedu

40′ Modrić korner, iz peterca se odbija na vrh šesnaesterca, Vlašić snažno puca pokraj gola

38′ Korner za Hrvatsku, četvrti, pa peti

31′ Vlaaašiiić 1:0. Modrić je uzeo loptu na hrvatskoj polovici, uposlio Perišića, ovaj Brekala koji je dodao do Vlašića.

30′ Perišić puca preko gola

26′ Vlašić puca, Olsen brani

25′ Udarac Kuluševskog, Livaković brani

19′ Treći korner, kratko, aut za Hrvatsku, Modrić puca iznad gola

18′ Modrić puca, Olsen brani

15′ Uremović u šansi, ali puca u blok. Drugi korner, Modrić je ubacio, nema opasnosti

11′ Vatreni visoko pritišću švedsku obranu

10′ Korner izvodi Vlašić, kratko, kombinacija, Brekalo daje gol, ali je zaleđe….

9′ Prvi korner na Hrvatsku

7′ Modrić je dugom loptom pokušao uposliti Meljnjaka, ali je Olsen to pročitao

2′ Kovačiću žuti, u bloku ga je pogodila lopta u ruku