Slomljena Mađarska u drugom poluvremenu, pobjeda 31 -28

Piše: Dražen Prša

Nakon pobjedničkog otvaranja protiv Saudijske Arabije Kauboji su imali žestok susjedski derbi s Mađarskom, koja je u prvoj utakmici izgubila od favorita skupine Njemačke.

I Mađarska je potopljena sa rezultatom 31-28, druga je to pobjeda na Svjetskom prvenstvu.

Mora se priznati da je Hrvatska loše otvorila utakmicu s Mađarima, gubila je sa četiri razlike ali Hrvatska zabija četiri gola u nizu u zadnje tri minute za rezultat na poluvremenu 11-11.

Teška utakmica, u 52 minuti Hrvati se odvajaju na 5 razlike sa igračem manje, a u 57 minuti rezultat je 29 – 25, da bi se u zadnje dvije minute Mađarska zadržala na tri gola razlike.

Čudna i teška utakmica, igralo se u grču, no nakon što se otvorilo drugo poluvrijeme, podigao se ritam, Ivić savršen. Podizanjem tempa igre Mađari su padali.

Počelo nam je sve ulaziti, Mamić, Šebetić, Kontrec… Trpalo se sa svih strana, a sve u svemu se poklopilo, tek ostaje dojam da nismo primali jako naivne golove, utakmica bi i prije bila završena.