Gostujući u Intervjuu tjedna na Hrvatskom radiju, znanstvenik Ivan Đikić komentirao je aktulne slučajeve oboljenja od ospica u Hrvatskoj.
Proglašavanje cijepljenja uzrokom, a ne rješenjem problema nazvao je – senzacionalizmom i populizmom.
“Nedopustivo je reći da je cijepljenje uzrok problema, cijepljenje je način na koji se borimo protiv virusa i danas nemamo ničega boljeg. To je ono što javnost mora znati. Kad se makne cijepljenje ostat ćemo tako da će ospice biti smrtonosne i da će nam djeca umirati i da ćemo se pitati gdje smo pogriješili.”










