Predsjednik SAD-a Donald J. Trump ponovno je izazvao pozornost javnosti objavom na društvenoj mreži u kojoj kritizira bivšeg predsjednika Joea Bidena zbog načina vođenja američke politike prema ratu u Ukrajini.
“Vrlo je teško, ako ne i nemoguće, dobiti rat bez napada na zemlju osvajača,” napisao je Trump.
“To je kao sjajna sportska momčad koja ima fantastičnu obranu, ali joj nije dopušteno igrati ofenzivno. Nema šanse za pobjedu!”, zaključio je.
Trump se osvrnuo na strategiju SAD-a i Zapada prema Ukrajini, sugerirajući da su Kijevu “vezane ruke” te da mu nije dopušteno voditi ofenzivne operacije protiv Rusije, što, po njegovu mišljenju, onemogućuje pobjedu.
“Pokvareni i krajnje nesposobni Joe Biden ne bi dopustio Ukrajini da uzvraća, samo da se brani. Kako je to ispalo?”, pita se Trump.
U završnom dijelu poruke, Trump je ustvrdio da do rata uopće ne bi došlo da je on bio predsjednik:
“U svakom slučaju, ovo je rat koji se nikada ne bi dogodio da sam ja predsjednik – nula šanse. Zanimljiva su vremena pred nama!!!”
Poruka je obvjavljena, slučajno ili ne, nakon što su Rusi uništili tvornicu za aparate za kavu u vlasništvu Amerikanaca na zapadu Ukrajine.
Nakon te poruke, slučajno ili ne, Ukrajina je izvela uspješan napad na naftovod Družba.






