Neobičan pokušaj nezakonitog ulaska u Hrvatsku zabilježen je jučer ujutro, kada je 53-godišnji državljanin Maroka morskim putem doplovio iz Crne Gore – na pedalini.
Muškarac je uočen zahvaljujući operativnom centru koji neprekidno nadzire državnu granicu na moru, a u akciji su zajednički sudjelovali Postaja granične policije Gruda, Postaja pomorske policije Dubrovnik te crnogorska policija.
Nakon što se iskrcao na poluotok Prevlaka, policija ga je vrlo brzo pronašla. Utvrđeno je da se radi o osobi koja već ranije – 7. srpnja – nije ispunila uvjete za ulazak u RH, te joj je tada ulazak i službeno odbijen.
Prilikom kontrole putne isprave, policija je utvrdila da nema vizu potrebnu za ulazak na područje Europskog gospodarskog prostora, niti ulazni štambilj Republike Hrvatske.
Zbog nezakonitog prelaska državne granice, protiv njega je pokrenut postupak sukladno Zakonu o strancima.






