U Zagrebu se u ponedjeljak održava sjednica Predsjedništva HDZ-a od 12.30 sati, a po dolasku na sjednicu neki su ministri komentirali prvi krug izbora. Ministar Šime Erlić komentirao je potop HDZ-ovog kandidata Dragana Primorca.
“Moramo analizirati, ne bih rekao da je teren kriv. Mislim da je Primorac bio dobar kandidat, niz specifičnih okolnosti je utjecao na to da razlika bude ovolika. Drugi krug je pred nama”, kazao je Erlić.
Dodaje da je HDZ imao dva izvanredna rezultata na prethodnim izborima održanim ove godine. Ponovno se osvrnuo na Primorca.
“Sagledani su drugi kandidati, išlo se dati podršku Draganu Primorcu jer smatramo da ima dobre karakteristike za predsjednika RH”, dodao je.
“Cilj je bio da Dragan Primorac bude u 2. krugu, aktualni predsjednik je od početka bio favorit. Prema tome, ostvareni su ciljevi, željeli bi da se ta razlika smanji”, rekao je Erlić.
Uoči sjednice Predsjedništva HDZ-a izjavu za medije je dao i Dragan Primorac koji je izborio drugi krug.
“Kad uđete u drugi krug, onda je drugi krug nova utakmica. Ja sam sportaš, u životu sam naučio i pasti i dignuti se i slično”, kazao je Primorac.
Zoran Milanović je u prvom krugu osvojio 49,09 posto glasova, a Primorac 19,35 posto.
“Prilika je da jedan na jedan dođemo do srca ljudi na drugačiji način, gdje će biti puno više prostora i to je temeljna poruka. On je postigao rezultat koji je vrlo, vrlo dobar i tu nema nikakve dvojbe i to treba reći i birači su mu u ovom trenutku dali potporu veću nego što ja imam”, rekao je Primorac i dodao:
“Ali, opet kažem, drugi krug – idemo sve odraditi pošteno. Uzdam se da će velik broj tih ljudi izaći u drugom krugu i da će mi dati potporu nakon što artikuliram neke stvari konkretnije jer će biti puno manje šumova.”
Jandroković: Borba je pred nama
Uoči sastanka kratku izjavu je dao i Gordan Jandroković. “Tek je pred nama drugi krug, sad ćemo se boriti, a onda ćemo analizirati. Mi ćemo se boriti u drugom krugu da ostvarimo što je moguće bolji rezultat, a onda ćemo analizirati.”
“Borba je pred nama, borit ćemo se i dat ćemo sve od sebe da ostvarimo najbolji mogući rezultat”, ponovio je.
Ministar Tonči Glavina dao je također kratku izjavu. “Imali smo sedam kandidata u kampanji koji rade protiv kandidata HDZ-a što je znak da je itekako prepoznat Dragan Primorac.”, javlja N1.







