U Zagrebu je održan prosvjed umirovljenika u organizaciji Bloka umirovljenika zajedno.
Pod geslom “protiv siromaštva”, na Međunarodni dan starijih osoba – u Zagrebu i Rijeci danas prosvjeduju umirovljenici, glavni zahtjev Vladi je da prosječna mirovina bude 60 posto prosječne plaće.
Milivoj Špika se s govornice obratio okupljenima, poručio im je kako predsjednik Vlade misli da stariji ne razlikuju formulu za usklađivanje od one za rast mirovne. “Oni se hvale da mirovine rastu. Ne rastu, samo se usklađuju. Ali nikad onoliko koliko rastu cijene i plaće nego uvijek manje”, kaže.

Poručio je i kako je predsjednik Vlade oko sebe okupi “predstavnika umirovljenika” koji ne predstavljaju nikog osim sebe. “HSU se prodao za jedan saborski mandat i jednog državnog tajnika”, rekao je.
“Ja sam penzić gol i bos, u kontejner guram nos…”
Umirovljenici su se okupili na glavnom zagrebačkom Trgu, a bilo je i nešto mladih.
Okupljeni su pjevali: “Ja sam penzić gol i bos, u kontejner guram nos…”, javlja N1.








