Indija četvrti dan zaredom bilježi rekordan broj oboljelih i umrlih od COVID-a. Bolnički sustav urušava se pod pritiskom oboljelih te nestašice kisika i lijekova. Situacija je posebno teška u glavnom gradu.
U iračkom glavnom gradu Bagdadu, u bolnici koja se skrbi za pacijente oboljele od COVID-a, eksplodirao je spremnik s kisikom. Poginulo je najmanje 27, a ozlijeđeno 46 osoba. Zdravstveni sustav u Iraku, uništen desetljećima sankcija, rata i nebrige, teško se nosi s pandemijom izazvanom koronavirusom. Dosad je od posljedica zaraze u toj zemlji preminulo više od 15 tisuća ljudi.
U Japanu je na snagu stupilo izvanredno stanje. Uvedeno je u Tokiju i još trima zapadnim regijama koje nastanjuje oko četvrtina ukupnog stanovništva Japana. Tri mjeseca prije početka Olimpijskih igara zemlja je suočena s lokalnim žarištima koronavirusa, a vlasti upozoravaju da se bolnice suočavaju sa situacijom bez presedana.
U Njemačkoj se provode promjene zakona o zaštiti od zaraza. Zabrana kretanja od 22 sata do 5 ujutro jedna je od mjera uvedenih i u Düsseldorfu. Njemačka danas izvješćuje o 18 tisuća 773 nova slučaja zaraze i 120 preminulih. Strože mjere uvodit će se u gradovima i općinama sa sedmodnevnom incidencijom višom od 100 novozaraženih na 100 tisuća stanovnika. Zabrana kretanja noću bila je povod prosvjeda, uglavnom mladih, u Frankfurtu, piše HRT.