18 C
Zagreb
Naslovnica Hrvatska Stojanović: Povećana incidencija u Istarskoj županiji

Stojanović: Povećana incidencija u Istarskoj županiji

– Došlo je do pojave novih sojeva u našoj županiji što se može vidjeti u ubrzanom širenju zaraze odnosno broju novozaraženih osoba, objašnjava Aleksandar Stojanović.

Kaže kako cijepljenje u toj županiji ide svojim tijekom s obzirom na količinu cjepiva koju su dobili.

– Više od 1900 osoba je procijepljeno u našoj županiji na 9 punktova u 7 gradova. Cijepljenje se djelomično obavlja u ordinacijama liječnika obiteljske medicine ili u domovima onih pacijenata koji ne mogu doći u ambulantu, rekao je Stojanović.

Ističe kako je još uvijek je veći interes za cijepljenje nego što ima cjepiva.

– Očekuje se da ćemo idući tjedan dobiti nešto manje od 5 tisuća doza cjepiva, kaže.

Stojanović kaže da prema najavama turističkih kompanija se očekuje određen broj gostiju za uskrsne blagdane.

– Ali prema njihovim najavama turistička sezona se planira od druge polovine svibnja. Strani državljani su obuhvaćeni protokolima dolaska i oni dolaze s negativnim nalazima. Nadamo se da će uvođenje tzv. kovid putovnica olakšati protok gostiju, poručio je, piše HRT.

Najnovije

Još iz rubrike