Jako jugo nosilo trajekt u Zadru

Snažno jugo pogodilo je Jadran zbog čega su brojne trajektne, katamaranske i brodske linije u prekidu. Jak vjetar je u ponedjeljak tako nosio trajekt Jadrolinije koji je u 13 sati isplovio iz Preka na otoku Ugljanu u luku Gaženica u Zadru.

Ipak, posada je uspjela vratiti kontrolu trajekta u svoje ruke i sigurno ga usidriti u Gaženicu. Snimku je objavila Facebook stranica Naši školji.

Jako jugo puše i u Vrsaru.

Nakon 13 sati objavljeno je da su obustavljene brojne linije.

– trajektne linije: Porozina–Brestova, Lopar-Valbiska, Zadar-Brbinj, Šibenik-Kaprije-Žirje, Split-Vela Luka-Ubli, Sumartin-Makarska, Sućuraj-Drvenik, Split-Vis, Soline – Drvenik M. – Drvenik V, Sobra-Prapratno i Dubrovnik-Lopud-Suđurađ;

- katamaranske linije: Dubrovnik-Šipanska Luka-Sobra, Korčula-Hvar-Split, Split-Bol-Ubli, Split-Hvar-Vela Luka-Ubli, Milna-Rogač-Split, Split-Vis, Split-Bol-Jelsa, Šibenik-Kaprije-Žirje, Zadar-Premuda-Silba-Olib, Zadar-Rivanj-Sestrunj-Zverinac- Božava-Brbinj, Rijeka-Rab-Novalja i Mali Lošinj-Cres-Rijeka;

– brodske linije: Mali Lošinj-Unije-Susak, Zadar-Preko, Zadar-Sali-Zaglav-Zadar, Vrgada-Pakoštane-Biograd.

– trajektna linija 433 Zadar – Rivanj – Sestrunj – Zverinac – Molat u prekidu. Linija će se obaviti 29.12.2020. po rasporedu za ponedjeljak.

– trajektna linija 401 Zadar – Ist – Olib – Silba – Premuda u prekidu. Linija će se obaviti 29.12.2020. po rasporedu za ponedjeljak.

– brodska linija 505 Šibenik – Zlarin – Prvić Luka – Šepurine – Vodice bez pristajanja u luci Prvić Luka.

Hrvatski autoklub (HAK) također je objavio da su određene prometnice zatvorene zbog jakog vjetra

samo za osobna vozila otvorena je dionica autoceste A6 Rijeka-Zagreb između Kikovice i Delnica (obilazak za ostale skupine vozila je starom cestom kroz Gorski kotar-DC3);

na Jadranskoj magistrali između Bakra i Karlobaga (DC8), autocesti A7 Draga-Šmrika i lokalnoj cesti Križišće-Kraljevica (LC58107) zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina vozila);

na mostu Krk zabrana je prometa za: motocikle, prikolice za stanovanje, kamp prikolice s tri ili više osovina, kombi vozila visine preko 1,9 m, autobuse na kat i autobuse duplih osovina koji vuku prikolicu, osobna vozila koja vuku malu prikolicu s jednom osovinom).

Kako javlja Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ), zbog jakog vjetra je upaljen i crveni meteoalarm za cijeli Jadran, a južni i jugozapadni vjetar nastavit će se i u utorak, na Jadranu mjestimice s olujnim udarima, a prema kraju dana će oslabiti. Snažno jugo pogodilo je Jadran zbog čega su brojne trajektne, katamaranske i brodske linije u prekidu. Jak vjetar je u ponedjeljak tako nosio trajekt Jadrolinije koji je u 13 sati isplovio iz Preka na otoku Ugljanu u luku Gaženica u Zadru.

Ipak, posada je uspjela vratiti kontrolu trajekta u svoje ruke i sigurno ga usidriti u Gaženicu. Snimku je objavila Facebook stranica Naši školji.

Jako jugo puše i u Vrsaru.

Nakon 13 sati objavljeno je da su obustavljene brojne linije.

– trajektne linije: Porozina–Brestova, Lopar-Valbiska, Zadar-Brbinj, Šibenik-Kaprije-Žirje, Split-Vela Luka-Ubli, Sumartin-Makarska, Sućuraj-Drvenik, Split-Vis, Soline – Drvenik M. – Drvenik V, Sobra-Prapratno i Dubrovnik-Lopud-Suđurađ;

- katamaranske linije: Dubrovnik-Šipanska Luka-Sobra, Korčula-Hvar-Split, Split-Bol-Ubli, Split-Hvar-Vela Luka-Ubli, Milna-Rogač-Split, Split-Vis, Split-Bol-Jelsa, Šibenik-Kaprije-Žirje, Zadar-Premuda-Silba-Olib, Zadar-Rivanj-Sestrunj-Zverinac- Božava-Brbinj, Rijeka-Rab-Novalja i Mali Lošinj-Cres-Rijeka;

– brodske linije: Mali Lošinj-Unije-Susak, Zadar-Preko, Zadar-Sali-Zaglav-Zadar, Vrgada-Pakoštane-Biograd.

– trajektna linija 433 Zadar – Rivanj – Sestrunj – Zverinac – Molat u prekidu. Linija će se obaviti 29.12.2020. po rasporedu za ponedjeljak.

– trajektna linija 401 Zadar – Ist – Olib – Silba – Premuda u prekidu. Linija će se obaviti 29.12.2020. po rasporedu za ponedjeljak.

– brodska linija 505 Šibenik – Zlarin – Prvić Luka – Šepurine – Vodice bez pristajanja u luci Prvić Luka.

Hrvatski autoklub (HAK) također je objavio da su određene prometnice zatvorene zbog jakog vjetra

samo za osobna vozila otvorena je dionica autoceste A6 Rijeka-Zagreb između Kikovice i Delnica (obilazak za ostale skupine vozila je starom cestom kroz Gorski kotar-DC3);

na Jadranskoj magistrali između Bakra i Karlobaga (DC8), autocesti A7 Draga-Šmrika i lokalnoj cesti Križišće-Kraljevica (LC58107) zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina vozila);

na mostu Krk zabrana je prometa za: motocikle, prikolice za stanovanje, kamp prikolice s tri ili više osovina, kombi vozila visine preko 1,9 m, autobuse na kat i autobuse duplih osovina koji vuku prikolicu, osobna vozila koja vuku malu prikolicu s jednom osovinom).

Kako javlja Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ), zbog jakog vjetra je upaljen i crveni meteoalarm za cijeli Jadran, a južni i jugozapadni vjetar nastavit će se i u utorak, na Jadranu mjestimice s olujnim udarima, a prema kraju dana će oslabiti, pišu 24sata.

Facebook Komentari