22 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Europska liga Dinamo-Feyenoord: Livaković obranio jedanaesterac; Od 73....

Iz minute u minutu, Europska liga Dinamo-Feyenoord: Livaković obranio jedanaesterac; Od 73. Dinamo imao igrača više

Dinamo i Feyenoord igraju na Maksimiru remizirali su u dvoboju prvog kola skupine K Europske lige.

Već na samom početku, u 8′ loša reakcija Jakića u šesnaestercu, Linssen se ubacio ispred njega, a Jakić je zakasnio i udario ga po nogi umjesto lopte. Jedanaesterac Berghuisa je obranio Livaković. Bez golova završilo je prvo poluvrijeme, uz samo jednu Dinamovu prigodu iz 28′, Oršić je ubacio u šesnaesterac gostiju za Gavranovića, obranio je Bijlow.

Dinamo je od 73. minute zbog drugog žutog kartona Senesija imao igrača više, ali je 0:0 ostalo do kraja.

Dinamo-Feyenoord (21:00)

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Lauritsen, Gvardiol, Jakić, Ademi, Kastrati, Majer, Oršić, Gavranović

FEYENOORD: Bijlow, Nieuwkoop, Spajić, Senesi, Haps, Joao Teixeira, Kokcu, Toornstra, Berghuis, Linssen, Diemers

Klupa Dinama: Zagorac (vratar), Moharrami, Ivanušec, Petković, Leovac, Tolić, Burton, Šutalo, Franjić.

Klupa Feyenoorda: Marsman, Ten Hove (vratari), Narsingh, N. Jorgensen, Johnston, Malacia, Geertruida, Conteh, Botteghin, Wehrmann

Sudac: Mattias Gestranius (Fin)

—————————————————————————————————————————–

Dinamo-Feyenoord 0:0

90+4′ Kraj utakmice, 0:0

90+3′ Joao Teixeira žuti karton

90+2′ Još jedan pokušaj napada završava u rukama Bijlowa

90′ Igra se 4 minute nadoknade

87′ Ademi petom, Ivanušec izbija pred Bijlowa koji je spasio goste

84′ Nieuwkoop ruši Ivanušeca na tridesetak metara od gola gostiju, žuti karton. Oršić je pucao, Bijlow obranio

81′ Korner za Dinamo, Diemers van, N. Jorgensen unutra. Nakon kornera nema opasnosti

76′ Gosti ruše Ademija u kaznenom prostoru, Dinamo prosvjeduje, jedanaesterca nema, Petkoviću žuti

75′ Kokcu van, Botteghin ulazi

73′ Senesiju drugi žuti, koljenom prema glavi Ademija, Dinamo ima igrača više, Ademiju je zamotana glava, ima i krvi

72′ Franjić umjesto Jakića

70′ Lijepa prigoda Dinama, Oršić ubacuje na pet metara prema Ivanušecu, korner za Dinamo. Nema opasnosti

61′ Žuti za Senesija, sudar s Petkovićem

58′ Joao Teixeira puca, od bloka u korner, nema opasnosti

56′ Livaković opet spašava Dinamo, Linssen je ponovo bio u dobroj prilici

54′ Kastrati van i Gavranović van, Petković i Ivanušec ulaze

52′ Nastavlja se Dinamova igra bez igre, gosti pokušavaju nešto, Kokcu puca preko Livakovićevog gola

50′ Slobodni udarac za goste, nema opasnosti

47′ Peti korner za Dinamo, nema opasnosti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvog poluvremena, 0:0

44′ Četvrti korner za Dinamo, nema opasnosti, gosti u brzoj akciji na drugoj strani promašuju Livakovićev gol

41′ Korner za Dinamo, treći, nema opasnosti za goste

37′ Prilika za Linssena, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu, pa Livaković brani

33′ Pokušaj Oršića hvata gostujući vratar

31′ Kastratiju žuti

28′ Lijepa prilika za Dinamo, Oršić je ubacio u šesnaesterac gostiju za Gavranovića, brani Bijlow

23′ Gavranoviću žuti, srušio Spajića

21′ Ademi iz daljine puca pokraj gola

17′ Majer puca preko gola

15′ Toornstra dobro puca s vrha šesnaesterca, Livaković brani

13′ Dinamo je pokušao organizirati napad

8′ Jedanaesterac za goste, Livaković brani udarac Berghuisa Loša reakcija Jakića u šesnaestercu, Linssen se ubacio ispred njega, a Jakić je zakasnio i udario ga po nogi umjesto lopte.

6′ Prvi korner za goste, nema opasnosti

2′ Prvi korner za Dinamo, odmah i drugi, nema opasnosti