18 C
Zagreb
Naslovnica Sport Ždrijeb Eura 2020.: Hrvatska kreće žestoko, prva utakmica s Engleskom 14. lipnja,...

Ždrijeb Eura 2020.: Hrvatska kreće žestoko, prva utakmica s Engleskom 14. lipnja, a u grupu mogu doći i susjedi…

Hrvatska nogometna reprezentacija danas je doznala protivnike na Europskom prvenstvu koje će se održati od 12. lipnja do 12. srpnja sljedeće godine.

Nakon fenomenalnog uspjeha i svjetskog srebra u Rusiji prošle godine, pred hrvatskim nogometašima novo je veliko natjecanje – Europsko prvenstvo koje će se 2020. održati u čak 12 zemalja kako bi se obilježilo 60 godina od osnutka ovog natjecanja koje je prvi put održano 1960. u Francuskoj.

Baš kao i na SP-u u Rusiji, HRT će i ovoga puta intenzivno pratiti sve utakmice s europske smotre, s posebnim naglaskom na dvoboje hrvatske reprezentacije, a s kime će Vatreni igrati na Euru doznat ćemo danas na ždrijebu u Bukureštu.

Budući da se Euro igra u 12 zemalja, reprezentacije koje su izborile plasman na završni turnir, a ujedno su i domaćini, svrstani su u svoje skupine.

Tako je već prije ždrijeba bilo poznato da će u skupini A (domaćini Rim i Baku) igrati Italija, u skupini B (Kopenhagen, St. Peterburg) Belgija, Rusija i Danska, u skupini C (Amsterdam, Bukurešt) Ukrajina i Nizozemska, u skupini D (London, Glasgow) Engleska, u skupini E (Bilbao, Dublin) Španjolska te u skupini F (München, Budimpešta) Njemačka.

Hrvatski nogometni savez objavio je kako će se navijači Vatrenih moći prijaviti za kupnju ulaznica za Euro od 4. prosinca.

Ždrijeb

Grupe Eura

Skupina A (Rim i Baku): Turska (1), Italija (2), Wales (3), Švicarska(4)

Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Danska (1), Finska (2), Belgija (3), Rusija (4)

Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Nizozemska (1), Ukrajina (2), Austrija (3), pobjednik Lige D (4)

Skupina D (London i Glasgow): Engleska (1), Hrvatska(2), pobjednik Lige C (Škotska ili Izrael ili Norveška ili Srbija) (3), Češka (4)

Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska (1), Švedska (2), Poljska(3), pobjednik Lige B (4)

Skupina F (München i Budimpešta): pobjednik Lige A (1), Portugal (2), Francuska(3), Njemačka (4)

Jakosne skupine na ždrijebu:

1. jakosna skupina: Italija, Belgija, Španjolska, Engleska, Njemačka, Ukrajina

2. jakosna skupina: Francuska, Hrvatska, Poljska, Švicarska, Nizozemska, Rusija

3. jakosna skupina: Portugal, Turska, Danska, Austrija, Švedska, Češka

4. jakosna skupina: Finska, Wales + četiri pobjednika turnira Lige nacija

Najnovije

Još iz rubrike