Europska liga: Rijeka u Škotskoj otišla prema zadnjoj stepenici za ulazak u skupine

Nogometaši Rijeke od 20:45 su gosti Aberdeena u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Europske lige. Momčad Igora Bišćana donijela je na istok Škotske lijepu prednost od 2:0 iz prvog susreta i veliki je favorit za prolaz u play-off ovog natjecanja. Na posljednjoj stepenici za ulazak u skupine igrat će protiv boljeg iz ogleda belgijskog Genta i ciparskog AEK Larnace (prvi dvoboj na Cipru završio je rezultatom 1:1), piše gol.hr.

Već u prvom poluvremenu, u 33. minuti Rijeka je postigla dva pogotka i imala je igrača više. Tako je ostalo do kraja.

ABERDEEN – RIJEKA 0:2

————————————————————————————————————————————————–
90+3′ Kraj, Rijeka ide dalje.

80′ Nesadržajno drugo poluvrijeme nakon što je Rijeka već u prvom dijelu praktički osigurala prolaz

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

—————————————————————————————————————————————————

45′ Nakon prvih 45 minuta u Škotskoj Rijeka ima ukupno veliku prednost od 4 gola, domaćima treba 5 golova s igračem manje za prolaz.

33′ Čolaak, 2:0, Maxwell Acosty ponovo je povukao kontru, branič Aberdeena klizećim startom izbio je loptu samo do Kvržića. Uslijedio je novi visok ubačaj, Čolak je bio najviši i poentirao!

26′ Žuti karton Cosgrove

21′ Halilović je ubacio iz slobodnog udarca, ali domaća obrana očistila je opasnost

20′ Funso Ojo je dobio drugi žuti, Rijeka ima igrača više

10′ 0:1, strijelac Stjepan Lončar! Ubacio je s desne strane Zoran Kvržić, a pažnji domaće obrane pobjegao je Lončar i lagano proslijedio loptu u mrežu.

6′ Funso Ojo je prvi igrač sa žutim kartonom, preoštro je startao na Maxwella Acostyja.

4′ Dosta agresivno su krenuli domaćini, pokušavaju stisnuti Riječane na njihovu polovicu.

1′ Počela je utakmica.