VIDEO HNL: Pobjede Osijeka, Dinama i Rijeke

Počela je nova prvoligaška sezona u Hrvatskoj. U premijernoj utakmici novog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u svom Gradskom vrtu svladao Slaven Belupo s 2:0.

Prošle sezone trećeplasirana momčad Prvenstva posve je zasluženo pobijedila, budući da je bila bolja od početka do kraja ovog susreta. Slaven Belupo gotovo da nije ozbiljno zaprijetio tijekom ogleda.

Na lijepi se način osječkoj publici predstavio Antonio Mance, vjerojatno najveće osječko pojačanje tijekom ovog ljeta. Mance je postigao prvi pogodak na susretu, krajem prvog poluvremena (u 43. minuti), a ujedno je asistirao Mirku Mariću u 86. minuti kada je Osijek golom za 2:0 potvrdio pobjedu.

Spomenimo i da su gosti završnicu utakmice odigrali s igračem manje. Drugi žuti karton u 85. minuti dobio je Vinko Međimorec, piše HNTV.

HT Prva liga, 1. kolo: Osijek – Slaven Belupo 2:0 (Mance 43., Marić 86.)

Nogometaši Dinama uspješno su započeli put prema obrani naslova hrvatskog prvaka. U ogledu prvoga kola nove sezone HT Prve lige Dinamo je na svom stadionu nadjačao Lokomotivu i slavio 3:0.

Zagrebačke momčadi sjajno su odradile prvo poluvrijeme u kojem je uistinu bilo svega i svačega. Od sjajnih pogodaka Kadziora u 17. i Oršića u prvoj minuti sudačke nadoknade do dva obranjena jedanaesteraca.

Kod 0:0 vratar gostiju Hendija obranio je udarac Hajrovića, dok je kod vodstva Dinama od 1:0 Uzuni propustio izjednačiti, točnije, Livaković je obranio njegove šut s bijele točke.

Osim dva gola i dva nerealizirana jedanaesteraca, obje su momčadi (pogotovo Dinamo) stvorile brojne prilike i igralo se u uistinu visokom ritmu.

U nastavku se utakmica primirila, a Dinamo je rutinski održao prednost te je povećao vodstvo u 85. minuti kada je za 3:0 pogodio Bruno Petković, piše HNTV.

HT Prva liga, 1. kolo: Dinamo – Lokomotiva 3:0 (Kadzior 17., Oršić 45.+1, Petković 85.)

Na premijeri nove sezone Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Rijeke na Rujevici su s 2:1 pobijedili novog prvoligaša Varaždin.

Briljirao je mladi reprezentativac Robert Murić. U sedmoj i 57. minuti Murić je postizao sjajne pogotke. Prvi nakon odlično odrađenog slaloma među brojnim suparničkim igračima, dok je u 57. precizno pogodio iz slobodnog udarca.

Taj prvi Murićev pogodak anulirao je Matija Kolarić koji je također bio autor lijepog pogotka. U 22. minuti Kolarić je pogodio za 1:1, no nakon drugog Murićevog pogotka, više nije bilo povratka za varaždinske nogometaše.

Nakon trećeg pogotka na utakmici, prilično se smirio inače vrlo dobar ritam ovog nadmetanja, a Rijeka je rutinski i bez ikakvih šokova u svojoj obrani sačuvala vodstvo i osvojila startna tri boda u sezoni, piše HNTV.

HT Prva liga, 1. kolo: Rijeka – Varaždin 2:1 (Murić 7., 57./Kolarić 22.)

Nakon pobjeda Osijeka, Dinama i Rijeke, u subotu se dogodio i prvi remi u novoj sezoni Hrvatski Telekom Prve lige.

Nogometaši Gorice i zaprešićkog Intera osvojili su po bod u ogledu koji je završio 1:1. Recimo kako prošle sezone, u kojoj su Velikogoričani bili dosta ispred Inter-Zaprešića na ljestvici, nisu imali pozitivan omjer protiv tog suparnika. Svaka je momčad dobila po jednu utakmicu, dok su dva ogleda završavala bez pobjednika.

Oslabljena Gorica povela je u 35. minuti pogotkom Poljaka Michala Maslowskoga, no u nastavku je Antonio Bosec izjednačio (u 58. minuti) i tih je 1:1 ostalo do kraja susreta, piše HNTV.

HT Prva liga, 1. kolo: Gorica – Inter-Zaprešić 1:1 (Maslowski 35./Bosec 58.)