Odbor za Ustav, Poslovnik i politički sustav u četvrtak je navečer raspravljao o slučaju SDP-ovog zastupnika, Gordana Marasa kojeg je predsjednik Sabora Gordan Jandroković prijavio Državnom izbornom povjerenstvu zbog isticanja promidžbenih poruka za izbore za Europski parlament u sabornici.
Sa sedam glasova za i dva protiv odlučeno je da je Maras povrijedio Poslovnik te da se sukladno tome može sankcionirati.
Maras već duže vrijeme u sabornicu dolazi s računalom na kojem je naljepnica s njegovim sloganom za izbore za Europski parlament, a danas je ušao u sukob tumačeći kako nije prekršio zakon, te da mišljenje DIP-a nije obvezujuće, podsjeća N1.






