VIDEO HNL: Mučenje Dinama protiv Intera; Pobjeda Rijeke za čvrsto drugo mjesto; Hajduk ide prema Europi

Vrlo teško su nogometaši Dinama ostvarili novu pobjedu u HT Prvoj ligi. U domaćem susretu 26. kola Dinamo je s minimalnih 1:0 svladao Inter-Zaprešić.

Utakmica je riješena već u 16. minuti kada je poklon zaprešićkog vratara Matkovića iskoristio Nikola Moro i postigao jedini pogodak na susretu.

Moguće je da bi sve bilo jednostavnije za Dinamo da je u 30. minuti Komnen Andrić realizirao jedanaesterac. No, udarac nekadašnjeg igrača Inter-Zaprešića obranio je Matković čime je produžena neizvjesnost.

U završnici prvog poluvremena istaknuo se vratar Dinama Livaković koji je zaustavio dvije odlične prilike Zaprešićana.

U nastavku je ritam igre splasnuo, Dinamo je pomalo i rutinski čuvao prednost te novu prvenstvenu pobjedu sve do samoga kraja, piše HNTV.

HT Prva liga, 26. kolo: Dinamo – Inter-Zaprešić 1:0 (Moro 16.)

Rijeka dobila Lokomotivu

Rijeka je pobijedila Lokomotivu 2:1 u gostima, u derbi utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Ovom je pobjedom Rijeka pobjegla cijeloj pratnji i zabetonirala svoje drugo mjesto na ljestvici. Rijeka ima 50 bodova, odnosno, sedam više od Osijeka, devet više od Lokomotive, deset od Hajduka…

Rijeka je povela u 20. minuti kada je Alexander Gorgon iskoristio pogrešku vratara Lokomotive i zabio za 1:0. No, početkom drugog poluvremena Lokomotiva je izjednačila kada je riječku mrežu glavom pogodio Majstorović.

No, najljepšu su akciju riječki nogometaši ostavili za završnicu susreta. Lijepo su kombinirali gosti, a Jakov Puljić je akciju zaključio golom u 72. minuti. Do kraja je domaća momčad pokušavala izjednačiti, no Rijeka se uspješno obranila, piše HNTV.

HT Prva liga, 26. kolo: Lokomotiva – Rijeka 1:2 (Majstorović 49./Gorgon 20., Puljić 72.)

Remi Osijeka i Gorice

Izuzetno zanimljivu utakmicu, pogotovo u drugom poluvremenu, odigrali su u 26. kolu HT Prve lige nogometaši Osijeka i Gorice.

Pobjednika na kraju nije bilo, iako je Gorica vodila dva puta. No, Osijek se u oba slučaja vraćao iz zaostatka, a na kraju vjerojatno i jedni i drugi žale za preostala dva boda.

Gorica je povela krajem prvog poluvremena nakon odličnog udarca Kristijana Lovrića s 15-ak metara. No, Osijek je dostigao rezultatski minus u 57. minuti kada je Škorić izjednačio, ali tih 1:1 stajalo je samo jednu minutu jer je na drugoj strani opet zabljesnuo Lovrić i postigao još ljepši pogodak za vodstvo Gorice 2:1.

Ipak, i na to je Osijek imao odgovor. Ejupi je u 69. minuti izjednačio na 2:2 i do kraja su obje momčadi imale nekoliko vrlo izglednih prilika za pobjednički gol.

No, to se nije dogodilo, ali je zato domaćin dobio dva crvena kartona. Jedan Ejupi (dva žuta kartona), a isključen je na samom kraju i trener Osijeka Zekić.

Bila je ovo peta ligaška utakmica Osijeka bez pobjede (tri remija i dva poraza).

HT Prva liga, 26. kolo: Osijek – Gorica 2:2 (Škorić 57., Ejupi 69./Lovrić 40., 58.)

Pobjeda Hajduka u Istri

Hajduk je pobijedio Istru 1961 u Puli s 2:0 u dvoboju 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige te je time na pobjednički način najavio ono što slijedi, a to je veliki derbi protiv Dinama u srijedu.

Isto tako, Hajduk se na ljestvici popeo do trećeg mjesta koje dijeli s Osijekom.

Već u 11. minuti Hajduk je poveo u Puli tako što je Jairo iskoristio pogrešku domaće obrane. Nakon toga je Hajduk kontrolirao utakmicu, stvarao poluprilike, a idealnu šansu za potvrdu pobjede imao je Caktaš u 63. minuti.

No, igrač Hajduka nije uspio realizirati jedanaesterac (domaći vratar Čondrić je obranio), a Puljani su time dobili priliku u završnici možda stići i do boda. I počela je Istra 1961 sve opasnije prijetiti, ali u samoj završnici prvo je pocrvenio domaći igrač Franić, a u 90. minuti Adam Gyurcso odlično je izveo slobodan udarac i pogodio za konačnih 2:0, piše HNTV.

HT Prva liga, 26. kolo: Istra 1961 – Hajduk 0:2 (Jairo 11., Gyurcso 90.)