Glavni razlog je da se smanji kretanje učenika, pogotovo u javnom i organiziranom prijevozu. Da se smanje kontakti”- rekla je Zamjenica ravnatelja HZJZ-a Ivana Pavić Šimetin za RTL Danas.
– U ovom trenutku od 24.000 tisuće razrednih odjela, u jednom razrednom odjelu sedam je učenika koji su pozitivni, pa par s 5 i nekoliko s 4. Radi se u većini slučajeva o samo jednom učeniku. Ne može se utvrditi da je do zaraze došlo u školi ili izvan škole – ističe Šimetin i dodaje:
– Za sada nema govora o tome da drugo polugodište počne online. Zna se kada počinje. Moraju se pridržavati mjera, a ako izlaze neka to bude na otvorenom. Nastava 18. siječnja počinje u učionicama, prenose 24sata.









