Saborski zastupnik Mosta Marin Miletić oglasio se porukom u kojoj je odbacio sudjelovanje u obilježavanju Dana antifašističke borbe, poručivši kako neće slaviti nikakav dan antifašističke borbe te da se ne smatra antifašistom.
U objavi je naveo kako, prema njegovom stajalištu, ne može slaviti povijesni antifašistički pokret zbog, kako tvrdi, posljedica i zločina počinjenih nakon Drugog svjetskog rata, pri čemu je spomenuo Bleiburg, Macelj, Goli otok i druge lokacije stradanja.
Miletić je istaknuo kako smatra da je u razdoblju poraća počinjen velik broj zločina nad Hrvatima, te je naveo podatke o stotinama jama i žrtvama poslijeratnih likvidacija, kao i stradanjima na Križnim putovima.
U objavi je također naveo da osuđuje sve oblike totalitarizma, nacizam, fašizam i komunizam, te se izjasnio kao antikomunist, protufašist i antitotalitarist.
Na kraju poruke poručio je kako Hrvatsku vidi kao državu nastalu u Domovinskom ratu te naglasio svoj politički stav o potrebi nastavka borbe za, kako je rekao, slobodnu i demokratsku Hrvatsku.
Marin Miletić:
“Neću slaviti nikakav dan antifašističke borbe!
Mnogi političari dodvarači kao i oni koji su odavna izgubili kralježnicu od silnog saginjanja pred svim i svačim danas će se razletjeti po Hrvatskoj ne bi li pokazali kako su oni – antifašisti. Ja neću slaviti nikakvu antifašističku borbu. I nisam nikakav antifašist. Ne mogu slaviti borbu čija posljedica je preko 750 prikrivenih jama zločina po Sloveniji i nekih 700 u Hrvatskoj.
Pljunuo bih u lice na tisuće i tisuće žrtava mog naroda koji su u ime te borbe ubijani po križnim putevima, Bleiburgu, Macelju, koji su nedaleko moje Rijeke ubijani i bacani u jamu Bezdan, koji su ubijani i bacani u jami Jazovka, koje se mučilo i zlostavljalo po Golom otoku i ako ste bili žena na svetom Grguru. Neću slaviti nikakve borbe čiji režim je ubijao Hrvate po svijetu, koji je naredio sustavno ubijanje katoličkih svećenika, njih 664 koliko su komunisti pobili svećenika i časnih sestara. Antifašistička borba koja nas je uvela u drugu vrstu tamnice – Jugoslaviju – nikada neće biti dan slavljenja za nas Hrvate.
Pritom, nedvosmisleno osuđujem svaki totalitarizam: nacizam, fašizam i komunizam. Svaki. Ja sam antikomunist, protufašist i antitotalitarist. Moja Hrvatska je nastala u krvi i žrtvi hrvatskih branitelja u Domovinskom obrambenom ratu. Slobodna, demokratska, normalna moja Hrvatska.
Borba se nastavlja.
Nema uzmaka niti centimetra.








