Ekipa emisije Poziv u ponedjeljak je snimala na području ilegalnog groblja u Općina Marina, koje je nakon njihove priče zatvorio Državni inspektorat.
Tijekom snimanja došlo je do incidenta u kojem je više osoba, među njima i načelnik Ante Mamut, napalo novinarsku ekipu. Napadnuti su novinarka Tea Johman Nitraj te snimatelji Kristijan Janton i Tomislav Sladić.
Policija je intervenirala, a u tijeku je kriminalističko istraživanje.
Privođenja i daljnji postupak
Reporterka Bruna Papić iz Nove TV javila se uživo iz Trogira, gdje su privedene osobe dovedene u policijsku postaju.
Prema njezinim riječima, ukupno je privedeno petnaestak osoba radi davanja iskaza, od kojih je petero zadržano, među njima i načelnik Mamut.
Privedeni se prevoze u Split, u prostorije Policijska uprava splitsko-dalmatinska, gdje se nastavlja postupanje.
Reakcije i očekivanja
Kako javlja reporterka, građani na terenu osuđuju napad na novinarsku ekipu, a očekuje se i daljnja reakcija pravosudnih tijela.
Dio zadržanih i dalje čeka prepratu u Split, dok će daljnji razvoj događaja ovisiti o rezultatima policijskog postupanja.






