Nogometaši Slaven Belupa plasirali su se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u Koprivnici boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Lokomotivu s ukupnih 5:3 (1:1, 4:2).
Nakon teške i iscrpljujuće utakmice trener Slavena Mario Gregurina čestitao je svojim igračima na velikoj borbi.
“Svi smo presretni. Kako god da su penali završili, ja sam ponosan na momke. Odigrali su fenomenalnu utakmicu, a imamo dosta starijih igrača koji su odradili velik posao. Mislim da smo u polju bili bolji i da smo na kraju zasluženo prošli dalje“, rekao je Gregurina za MAXSport.
Slijedi gostovanje kod Dinama
Pred Slaven Belupom sada je novi zahtjevan izazov u prvenstvu. Farmaceuti će 14. ožujka gostovati kod Dinama na stadionu Maksimir.
“Neće biti lagano, ali fokusirat ćemo se na regeneraciju. Sigurno ćemo malo rotirati sastav, no uvjeren sam da su igrači spremni igrati svaka tri dana i vjerujem da ćemo opet dobro izgledati u Maksimiru“, poručio je Gregurina.
Jelavić: Penali su lutrija
S druge strane, trener Lokomotive Nikica Jelavić žalio je za propuštenim prilikama u produžecima.
“Bila je ovo energetski vrlo zahtjevna utakmica. Imali smo nekoliko dobrih prilika u produžecima, ali lutrija jedanaesteraca otišla je na stranu Slavena. Čestitam im na prolasku u polufinale“, rekao je Jelavić.
Dodao je kako su obje momčadi igrale oprezno.
“To su takve utakmice. Slaven je vrlo čvrsta i organizirana momčad pa smo i mi morali prilagoditi svoju igru. Imali smo svoje prilike, ali na kraju su penali presudili“, zaključio je trener Lokomotive.
Lokomotivu čeka gostovanje na Poljudu
I Lokomotivu u prvenstvu očekuje težak ispit jer u nedjelju gostuje kod Hajduka na stadionu Poljud.
“Potrošili smo se u ovoj utakmici, ali sada se moramo odmoriti i najbolje moguće pripremiti za Poljud“, poručio je Jelavić.
Pogledajte cijelu dramu:










