Hrvatska danas
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Hrvatska danas
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate

Hrvatska danas > Najnovije > Aktualno > VIDEO Lovrić: Nadam se da će Tomašević zbog lošeg upravljanja gradom jednog dana doći ne samo pod političku lupu već i pravosudnu

VIDEO Lovrić: Nadam se da će Tomašević zbog lošeg upravljanja gradom jednog dana doći ne samo pod političku lupu već i pravosudnu

16. rujna 2024.
u Aktualno
VIDEO Lovrić: Nadam se da će Tomašević zbog lošeg upravljanja gradom jednog dana doći ne samo pod političku lupu već i pravosudnu

Screenshot: Hrvatska uživo

Podijelite na FacebookuPodijelite na Whatsappu

Predsjednik stranke Plavi grad Ivica Lovrić u podcastu Hrvatska uživo izrazio je nadu da će zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević zbog lošeg upravljanja gradom jednog dana doći ne samo pod političku lupu već i pravosudnu.

Naime, nezavisna zastupnica u Gradskoj skupštini Dina Vasić izjavila je da Tomašević i Možemo godišnje za udruge izdvaja 7-8 milijuna eura te da nema izvješća o utrošenim novcima, a pita se tko zaista stoji iza svega toga i koji su rezultati takvih projekata.

“Ono što je Tomašević uveo kad su u pitanju udruge i što on vješto radi je da su svi njegovi vijećnici na nižim razinama, od gradskih četvrti pa na više pa i zastupnici u Gradskoj skupštini, osnivači ili su u međuvremenu osnovali neke udruge, udrugice koje se obilno financiraju potpuno netransparentno ih gradskog proračuna” ustvrdio je Lovrić i dodao kako su isključivo to udruge i osnivači kojima su vijećnici stranke Možemo.

“Nadam se da će to jednog dana doći ne samo pod političku lupu već i pravosudnu..Nevjerojatna je i razina drskosti kad se to brani. Kad govorite istinu pojavi se neka agresija i prijetnja tužbama”, rekao je Lovrić.

Na pitanje što je s planom spašavanja u slučaju nuklearne opasnosti, prema kojem bi ljude preselili u školske dvorane u Sesvetama čiji kapacitet je za 5000 ljudi, te da će se prekinuti opskrba vode, bez odgovora vladajućih ima li negdje pohranjene vode, a da će gradska vlast upravljati iz atomskog skloništa iz Branimirove, Lovrić je rekao kako je to službeni dokument pripremljen za Skupštinu.

” Nažalost, to je točno i to je u službenom dokumentu koji je gradonačelnik Tomašević pripremio za Gradsku skupštinu. To govori o jednoj razini kako „Možemovci” na čelu s Tomaševićem upravljaju Gradom Zagrebom. Jednostavno neodgovorno. Radi se o skupini ljudi koji su došli na vlast demokratskim putem, međutim nisu se pripremili za taj posao. To su ljudi koji uglavnom, prethodno u svom životu nisu radili ništa. Tomašević je u 40 godini prvi put osnovao radni odnos i, zamislite na mjesto gradonačelnika Grada Zagreba… Doveli su svoj životni i radni vijek protestirajući, vežući se lancima, ležeći, lupajući loncima i sve to, dobro naplaćujući iz Soroševskih izvora. Naravno, kad su došli u poziciju da organiziraju posao, oni su u slučaju atomske opasnosti predvidjeli da će spasiti 5000 Zagrepčana, a i to je upitno jer sportske dvorane nisu zaštita od atomskih udara, pogotovo ako ostanene bez vode električne energije, a u dokumentu ne stoji od čega ćemo se opskrbljivati vodom električnom energijom, hranom…”, objasnio je Lovrić.

Govoreći o parkirnim mjestima u zagrebu, Lovrić je zaključio kako se priča oko parkiranja koristi kao lakmus papir.

“Ta priča oko parkiranja u Donjem gradu, oko promjene zona koristi kao lakmus papir koji prikriva stvarne probleme u Gradu zagrebu. Sjetimo se, Tomašević je zbog loše ispunjene dokumentacije izgubio 323 milijjuna eura europskog novca za sanaciju vodovoda i odvodnje. Sjetimo se propasti Gradske plinare i izgubljenog natječaja. Pogledajmo svakodnevni kaos u prometu. Dnevno na zagrebačke ulice ne izađe trećina tramvaja i autobusa koji su nužni za funkcioniranje javnog prijevoza Izgubio je i 18 milijuna europskog novca za bazen u Španskom… Izgubljeno je i 63 milijuna eura za bolnicu Srebrnjak s time da će Grad još morati platiti 1.5 milijuna eura.. Postoji nekoliko ozbiljnih kaznenih prijava po kojima koliko ja znam Uskok postupa”, rekao je, uz ostalo Lovrić.

Cijelu emisiju s još intrigantnih detalja o Tomaševićevoj vladavini možete pogledati:

PovezaneObjave

Zadar: Do smrti je pretučen poznati HDZ-ovac. Srbin i dragovoljac Domovinskog rata
Aktualno

Zadar: Do smrti je pretučen poznati HDZ-ovac. Srbin i dragovoljac Domovinskog rata

Zadar: Dvojica uzvikivali neprimjerene sadržaje
Aktualno

Užas u Zadru: Nakon tučnjave preminuo 51-godišnjak. Osumnjičeni pod nadzorom policije

Horor u Budimpešti: Zdravstveni radnik priznao da je skupljao ljudske ostatke i konzumirao ih
Aktualno

Horor u Budimpešti: Zdravstveni radnik priznao da je skupljao ljudske ostatke i konzumirao ih

Dalić nakon pobjede nad Slovenijom: U vrhu smo svjetskog nogometa. Ali neke stvari moramo popraviti
Aktualno

Dalić nakon pobjede nad Panamom: Trebala su nam ova tri boda da se podignemo

Stanišić je ozlijedio ligament desnog gležnja. Neće ga biti neko vrijeme….
Aktualno

Stanišić nakon asistencije za pobjedu sve objasnio: Golgeter je tamo gdje treba biti

Najnovije

  • Aktualno
  • Gospodarstvo
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Kolumne
  • Sport
  • Tech
  • Život i zabava
Zadar: Do smrti je pretučen poznati HDZ-ovac. Srbin i dragovoljac Domovinskog rata
Aktualno

Zadar: Do smrti je pretučen poznati HDZ-ovac. Srbin i dragovoljac Domovinskog rata

Zadar: Dvojica uzvikivali neprimjerene sadržaje
Aktualno

Užas u Zadru: Nakon tučnjave preminuo 51-godišnjak. Osumnjičeni pod nadzorom policije

Usamljeni ste? Prijatelje ili partnera ćete najlakše naći ako imate psa, potvrđuju znanstvenici
Život i zabava

Vrućine mogu biti kobne za pse: Koje su pasmine najosjetljivije i kako ih zaštititi

Horor u Budimpešti: Zdravstveni radnik priznao da je skupljao ljudske ostatke i konzumirao ih
Aktualno

Horor u Budimpešti: Zdravstveni radnik priznao da je skupljao ljudske ostatke i konzumirao ih

Dalić nakon pobjede nad Slovenijom: U vrhu smo svjetskog nogometa. Ali neke stvari moramo popraviti
Aktualno

Dalić nakon pobjede nad Panamom: Trebala su nam ova tri boda da se podignemo

USB LIJEPA NAŠA: PER ASPERAM AD ASTRA
Impressum

© 2025 Hrvatska danas

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Tech-SCI
  • Gospodarstvo
  • Život i zabava
  • Kolumne

© 2025 Hrvatska danas

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.PrihvaćamPročitaj više