16.8 C
Naslovnica Sport VIDEO Kakva drama u Madridu, Modrić genijalnim potezom, pa Benzema u produžecima...

VIDEO Kakva drama u Madridu, Modrić genijalnim potezom, pa Benzema u produžecima izbacili Chelsea iz Lige prvaka

Chelsea je večeras u Madridu pobijedio Real s 3:2, ali to nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale Lige prvaka, nakon prve utakmice u kojoj je Real u Londonu pobijedio 3:1. U Madridu je odluka pala u produžecima, nakon 3:1 za Chelsea u regularnom dijelu.

REAL MADRID – CHELSEA 2:3 (Rodrygo 80′, Benzema 96′ / Mount 15′, Rüdiger 51′, Werner 75′)

(prva utakmica 3:1)

REAL MADRID (4-3-3): Courtois – Carvajal, Nacho (od 88. L. Vazquez), Alaba, Mendy (od 78. Marcelo) – Kroos (od 73. Camavinga), Casemiro (od 78. Rodrygo), Modrić – Valverde, Benzema, Vinicius Jr. (od 115. Ceballos)

CHELSEA (4-3-3): Mendy – James, Thiago Silva, Rüdiger, Alonso – Kante (od 100. Ziyech), Loftus-Cheek (od 106. Saul Niguez), Kovačić (od 106. Jorginho) – Mount, Havertz, Werner (od 83. Pulišić)

MADRID – stadion Santiagno Bernabeu. Sudac: Szymon Marciniak (Poljska)

Deset minuta prije kraja uzvratnog četvrtfinalnog dvoboja Real Madrid noktima se držao za rub provalije, nekim čudom preživio i na koncu se preokretom ipak pridružio Villarrealu na “final fouru” Lige prvaka. Branitelj naslova Chelsea nalazio se na pragu senzacije već na ulasku u drugo poluvrijeme, poslije 70 minuta meča držao je u rukama golemo 3-0 vodstvo, ali nije znao dokrajčiti suparnika i ubiti utakmicu.

Za proboj u još jedno polufinale uz nikad slađi poraz najveće zasluge ponovno pripadaju staroj gardi. Luka Modrić je trademark potezom, vanjskom felšanom loptom, servirao savršenu asistenciju strijelcu Rodrygu u 80. minuti. Gol je stigao kao boca s kisikom za posustali “kraljevski klub”, momčad je živnula, prodisala i odvukla dvoboj do produžetaka. Onda se priključio drugi “oldtimer” Karim Benzema i na Viniciusov ubačaj isporučio već 38. gol sezone za 2-3. Odjednom je Chelsea morao trčati za pogotkom jer minimalna pobjeda više nije bila dovoljna za prolaz u sljedeću rundu. Nije Tuchelova momčad bila bez prilika, no u drugom produžetku Havertz je glavom s deset metara promašio okvir, baš kao i Jorginho u završnim kadrovima utakmice.

MOUNTOV POGODAK ZA VODSTVO CHELSEAJA POGLEDAJTE OVDJE.

Real je na startu meča upao u zamku u kakvoj nerijetko završe momčadi koje iz prvog meča izvuku opipljivu rezultatsku prednost. Prepustio je posjed i inicijativu Chelseaju, računao je da će na iskustvo i oprez odvući utakmicu u sigurne vode, ali je već poslije 15 minuta morao na centar. Chelsea je odigrao savršen napad, dvije minute je lopta mijenjala vlasnika uz 28 neprekidnih dodavanja prije nego što je Loftus-Cheek napokon spakirao asistenciju natrčalom strijelcu Masonu Mountu za 0-1.

RUDIGEROV POGODAK I SITUACIJU UOČI GOLA POGLEDAJTE OVDJE.

KOVAČIĆEVU ASISTENCIJU I WERNEROV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Drugi gol je, kopirajući Benzemu otprije tjedan dana, glavom postigao Rudiger na početku drugog poluvremena. Onda se u 61. minuti dogodila kontroverzna situacija: poljski sudac Szymon Marciniak i njegov VAR tim dali su sve od sebe da domaćina zadrže iznad površine vode tako što su poništili gol Marcosu Alonsu. Španjolski branič je nakon karambola u kaznenom prostoru loptu smirio natkoljenicom i nehotice okrznuo dlanom da bi je zatim suvereno zakucao u rašlje Realova gola. Igra rukom, presudio je Poljak i poništio gol.

ČUDESNU MODRIĆEVU ASISTENCIJU I RODRYGOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Ali ništa zato, odluka nije pokolebala nasrtljive goste koji su nastavili jurišati za trećim golom i uskoro su zaista i došli do 3-0 vodstva. Timo Werner se s lijevog krila u slalomu spustio prema unutrašnjosti kaznenog prostora, lažnjacima pobacao na pod polovicu Realove obrane i napokon uz malo sreće provukao loptu u mrežu. Publika je počela negodovati, a Ancelotti po inerciji ubacivati džokere s klupe u igru tražeći pogodak. Pronašao je spasitelja u Rodrygu, koji je suvereno sa 7 metara u mrežu zakucao Modrićevu loptu.

BENZEMIN POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Prošle sezone Chelsea je na putu prema tituli u polufinalu Lige prvaka izbacio Real Madrid. Sada se “kraljevski klub” revanširao i u društvu “žute podmornice” iz Villarreala osigurao prve dvije polufinalne ulaznice za završnicu platinastog Uefina natjecanja. Generacija predvođena Modrićem, Benzemom, Carvajalom, Marcelom i Baleom (ostao na klupi) osvajala je Ligu prvaka četiri puta u razdoblju između 2014. i 2018. godine, ali očito u ovoj konkurenciji još nije rekla svoju posljednju riječ, pišu Sportske novosti.