11.1 C
Naslovnica Sport VIDEO Osijek slavio u Koprivnici, Hajduk teško do tri boda protiv Šibenika

VIDEO Osijek slavio u Koprivnici, Hajduk teško do tri boda protiv Šibenika

Osijek je, uz dosta poteškoća, uspio neokrznut proći gostovanje u Koprivnici. S 1:0 Osijek je pobijedio Slaven Belupo u dvoboju 30. kola HT Prve lige, a pogodak odluke postigao je Mijo Caktaš u 33. minuti.

Osječani su bolje otvorili utakmicu te su u uvodnom dijelu imali dvije vrlo dobre šanse (Bralić i Topčagić). Inicijativa se na kraju isplatila u 33. minuti kada je Fućak vrlo lijepo ubacio, a pred domaćim vratima se najbolje snašao Caktaš i postigao gol za gostujuće vodstvo.

U nastavku utakmice Slaven Belupo je zaigrao odlučnije te je tražio izjednačenje. Posebno je opasan po Osijek bio Zvonarek koji je imao dvije dobre prilike, iako je i Osijek prijetio iz kontranapada te je mogao ranije zaključiti ovaj susret.

Ostalo je do kraja 1:0 za goste čime se Osijek vratio na vrh ljestvice, ali ima i dvije utakmice više od Dinama. Slaven Belupu je ovo bila peta prvenstvena utakmica u nizu bez pobjede (remi i četiri poraza), piše HNTV.

HT Prva liga, 30. kolo: Slaven Belupo – Osijek 0:1 (Caktaš 33.)

Hajduk teško do tri boda protiv Šibenika

Izuzetno teško, mnogo teže od očekivanog, Hajduk je osvojio tri domaća boda protiv Šibenika. U ogledu 30. kola HT Prve lige Hajduk je pobijedio 2:1, a gol odluke postignut je tek u 87. minuti. Strijelac je bio Elez.

Od samog početka susreta Šibenčani su pokazali hrabri gard te se nisu ustručavali napadati Hajduk na njegovom terenu. No, Hajduk je poveo u 32. minuti golom Krovinovića, a do kraja prvog dijela Splićani su propustili povećati prednost i time otupiti šanse gostiju.

Sve se na Poljudu zakompliciralo u 54. minuti kada je Ćurić iskoristio pogreške suparnika te je pogodio za 1:1. Taj gol je još više oslobodio Šibenik koji je mogao dodatno šokirati Hajduk. Ipak, s vremenom je krenula potpuna ofenziva Splićana koja je naplaćena u 87. minuti. Nakon kornera kojeg je izveo Krovinović, glavom je za tri boda pogodio Elez.

Hajduk je opet treći na ljestvici, a Šibenik je nastavio s negativnim rezultatima u nastavku sezone te je upisao već peti poraz u nizu, iako je na Poljudu ostavio dobar dojam, piše HNTV.

HT Prva liga, 30. kolo: Hajduk – Šibenik 2:1 (Krovinović 32., Elez 87./Ćurić 54.)