6.5 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, EL, Dinamo-Genk: Modri osigurali "europsko proljeće"

Iz minute u minutu, EL, Dinamo-Genk: Modri osigurali “europsko proljeće”

Nogometaši Dinama u petom kolu Europske lige na Maksimiru s belgijskim Genkom pred 6.892 gledatelja odigrali su 1:1, pobjeda ili bod donosili su novo “europsko proljeće”. S ovim bodom Modri su osigurali Konferencijsku ligu, a neriješeno u Londonu kod West Hama osiguralo bi Europsku ligu.

Dinamo je igrao strpljivo u prvih 30 minuta, jedna fantastična duga lopta Theophilea, Menalo je istrčao i zabio u 35. minuti.

No, na kraju prvog dijela utakmice Genk izvodi korner, Ugbo prihvaća loptu ispred gola i silovito zabija za 1:1.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a i u svlačionicu nakon utakmice.

Dinamo-Genk 18:45

Dinamo (4-4-2): Livaković – Moharrami, Šutalo, Theophile-Catherine, Franji – Ivanušec, Mišić, Ademi, Menalo – Petković, Oršić

Genk (4-3-3): Vandevoordt – Preciado, Sadick, McKenzie, Arteaga – Hrošovskij, Eiting, Heynen – Bongonda, Ugbo, Ito

Sudi: Glenn Nyberg, Švedska
———————————————————————————————————————–

Dinamo-Genk 1:1

90+5’Kraj, 1:1

90+1′ Gojak puca, Vandevoordt hvata

90′ Četiri minute nadoknade

87′ Čop ulazi, Petković van, Bulat umjesto Moharramija

86′ Brza kontra gostiju, Livaković spašava dva puta, Paintsil i Bongonda su pucali

85′ Gojak puca, Vandevoordt izbacuje, korner za Dinamo, očišćeno

83′ Preciadu žuti

81′ Udarac Špikića brani golman gostiju

79′ Sada par minuta Genk ima loptu u nogama. Korner za goste, izbijeno

75′ Oršić van, Andrić ulazi, Ademi van, Gojak ulazi

69′ Menalo van, Špikić ulazi

66′ Ito van, Paintsil ulazi, Eiting izlazi, Thorstvedt ulazi

59′ Korner za Genk, izbijeno

58′ Dinamo pokušava organizirati napad

50′ Ivanušec puca, Vandevoordt hvata

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena igrača

45+1′ Kraj prvog poluvremena, 1:1

45′ Korner za Genk, 1:1 Ugbo

43′ Korner za Dinamo, Mišić je pucao izravno u gol, Vandevoordt hvata

35′ Menalooooo 1:0 Fantastična duga lopta Theophilea, Menalo je istrčao i zabio.

31′ Oršić puca preko gola gostiju

28′ Slobodnjak za Oršića, blizu kornera s lijeve strane, izbijeno

23′ Dinamo strpljivo pokušava organizirati napad

17′ Menalo je pokušao, Vandevoordt hvata

12′ Korner za Genk, pa još jedan, Livaković hvata

7′ Početno ispitivanje snaga