-2.3 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, EL, Dinamo - Rapid: Gosti su rano poveli,...

Iz minute u minutu, EL, Dinamo – Rapid: Gosti su rano poveli, ali Modri su pokazali karakter

Na Maksimiru pred 7.835 gledatelja Dinamo je pobijedio 3:1 Rapid u četvrtom kolu skupine H Europske lige.

Austrijanci su na svom terenu u prošlom kolu pobijedili 2:1, Modri su trebali sva tri boda za izgledno prezimljavanje u Europi, drugoplasirani ostaje u Europskoj ligi, a treći u Konferencijskoj ligi. Genk je kod kuće izvukao 2:2 uz pomoć autogola West Hama i tako zakomplicirao situaciju u ovoj skupini.

Rapid je rano poveo, već u 8′ Dinamova obrana je zaspala, Knasmullner je izbio ispred Livakovića koji je bio nemoćan, 1:0 za goste.

Dinamo se nakon primljenog pogotka uozbiljio, u 12′ Petković zabija za 1:1. Sjajan prodor Oršića po lijevoj strani, dupli pas s Andrićem, centaršut Oršića i još bolja realizacija glavom Petkovića.

U 34′ Andrić zabija za preokret, 2:1. Fantastičan potez Petkovića, proigrao je Franjića koji je s lijeve strane ubacio na pet metara, tamo je bio Andrić i pospremio loptu u gol.

S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a klupa Dinama se zabrinula jer Petković, čini se ima neku ozljedu leđa.

No, Petković je ipak izišao na teren u drugom poluvremenu.

U nastavku igra je bila čvrsta, uglavnom na sredini terena, sve do 83′ kada su gosti napravili prekršaj na Menalu na tridesetak metara desno od gola. Bulat je fantastično ubacio, Šutalo glavom postiže pogodak, 3:1.

Dinamo je dominirao do kraja utakmice i imao još nekoliko izglednih napada. S ovom pobjedom ima 6 bodova i drugo mjesto na ljestvici skupine H, te očekuje GENK kod kuće za tri tjedna, a nakon toga ide kod West Hama.

Dinamo-Rapid (21:00)

DINAMO ZAGREB: Livaković – Moharrami, Theophile-Catherine, Šutalo, Franjić – Mišić, Gojak – Ivanušec, Petković, Oršić – Andrić

RAPID BEČ: Gortler – Aiwu, Hofmann, Moormann, Ullmann – Grahovac, Ljubičić – Arase, Knasmullner, Grull – Kara

Glavni sudac: John Beaton, Škotska

———————————————————————————————————————-

Dinamo-Rapid 3:1

90+4′ Kraj, Dinamo je pobijedio 3:1

90+2′ Špikić je ubacio, Menalo glavom puca u stativu

90′ Igra se 4 minute nadoknade

89′ Moharrami i Oršić van, Špikić i Ristovski ulaze

88′ Šutalo puca visoko iznad gola

87′ Oršić je srušen u kaznenom prostoru Rapida, ništa nije suđeno

83′ Prekršaj na Menalu na tridesetak metara desno od gola gostiju. Bulat, centaršut, Šutalooooo glavom za 3:1

81′ Bošnjak umjesto Grahovca kod Rapida

80′ Kitagawa, opasan udarac, Livaković u korner. Nema opasnosti

79′ Bulat umjesto Andrića

73′ Menalo umjesto Ivanušeca, kojem je ovo bio 100. nastup za Dinamo. Korner za goste, nema opasnosti

69′ Grull i Kara van, Kitagawa i Ballo ulaze

63′ Oršić je izveo slobodnjak i zatresao stativu

62′ Prekršaj na Andriću, 20 metara od gola gostiju.

60′ Puno čvrstih startova, potezanja, hrvačkih zahvata na sredini terena, ali sudac ne vadi žuti karton za goste

57′ Dinamo pokušava organizirati napad

53′ Andrić je u padu pucao, slabo je zahvatio loptu

51′ Tvrda igra na sredini terena

46′ Schick umjesto Arasea, počelo je drugo poluvrijeme

45+2′ Dinamo na odmor ide s vodstvom 2:1

45′ Igra se 2 minute nadoknade

43′ Theophile-Catherine žuti, prekršaj na 30-ak metara desno od Livakovićevog gola. Ubačena lopta, Kara puca pokraj Dinamovog gola

39′ Prvi korner za Rapid, nema opasnosti Ullmann je s vrha šesnaesterca pucao daleko od Livakovićevog gola

34′ Andriiiić 2:1. Fantastičan potez Petkovića, proigrao je Franjića koji je s lijeve strane ubacio na pet metara, tamo je bio Andrić i pospremio loptu u gol

32′ Korner za Dinamo, prvi. Oršić je gađao izravno gol, bilo je jako blizu

31′ Dinamo pokušava organizirati ozbiljniji napad

20′ Oršić visoko preko gola. Querfeld ulazi umjesto Moormanna

17′ Ukazuje se pomoć Moormannu, pukla arkada u sudaru glavom sa suigračem Aiwuom

12′ Petkoviiić 1:1. Sjajan prodor Oršića po lijevoj strani, dupli pas s Andrićem, centaršut Oršića i još bolja realizacija glavom Petkovića

8′ 1:0 za Rapid, Knasmullner. Ispala je Dinamova obrana, Austrijanac je izbio ispred Livakovića koji je bio nemoćan