Hrvatska danas
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Hrvatska danas
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate

Hrvatska danas > Najnovije > Hrvatska > Detalji teškog ubojstva u Splitu: majku je u naletu bijesa zapalio jer mu je uzela – posljednju cigaretu!? Nakon toga uzima tablete i odlazi spavati

Detalji teškog ubojstva u Splitu: majku je u naletu bijesa zapalio jer mu je uzela – posljednju cigaretu!? Nakon toga uzima tablete i odlazi spavati

5. listopada 2021.
u Hrvatska
Drama na autocesti kod Svete Helene: Švercao migrante pa pokušao pobjeći i zabio se kombijem u policijsko vozilo
Podijelite na FacebookuPodijelite na Whatsappu

Šezdesetogodišnja D.V. iz Splita, čije je spaljeno tijelo pronađeno u stanu na prvom katu u ulici Mažuranićevo šetalište, najvjerojatnije je brutalno ubijena zbog cigarete! Splitska je policija nadležnom Županijskom državnom odvjetništvu podnijela kaznenu prijavu protiv njezina 39-godišnjeg sina B.S. (nosi prezime pokojnog oca, a majka svoje djevojačko – op.a.) kojeg sumnjiči za teško ubojstvo.

– Policijski službenici PU splitsko-dalmatinske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 39-godišnjakom provedenim zbog sumnje da je ostvario obilježja kaznenog djela teškog ubojstva iz čl. 111. st. 1. i st. 3. na štetu 60-godišnjakinje. Utvrđena je sumnja da je tijekom noći 3. listopada 2021. godine u prostorijama stana u ulici Mažuranićevo šetalište u Splitu na okrutan način usmrtio 60-godišnjakinju – stoji u službenom policijskom izvješću.

U cijeloj ovoj brutalnoj priči još uvijek nema službenog opisa što se zaista događalo u stanu, no, kako doznajemo iz pouzdanih izvora, majka i sin subotu navečer provodili su u stanu gledajući televiziju. Oboje su pušači, a u jednom je trenutku majci ponestalo cigareta te je pitala sina da joj dade. On je vjerojatno odbio, a ona je onda uzela cigaretu iz njegove kutije, pretpostavlja se da mu je bila posljednja, i otišla je u WC zapaliti. Njega je taj njezin postupak toliko razljutio da je ušao za njom u zahod. Žena je u tom trenutku navodno stajala u kadi okrenuta leđima vratima, a kad je čula da sin ulazi, okrenula se prema njemu. Sin tada, u naletu bijesa, upaljačem pali njezinu kosu i odjeću te žena od šoka pada u kadu.

On je ostavlja, pušta vodu u kadi i odlazi. Uzima i pije svoje tablete te odlazi spavati. Nije nam poznato je li je nečim udario i onesvijestio prije nego ju je zapalio, no čudno je da žena koja je živa gorjela nije ni vikala ni zapomagala jer, ako je vjerovati susjedima, nitko ništa nije čuo. Neki su, pak, samo osjetili miris zapaljene tkanine, no nisu znali odakle dolazi. Obdukcija je pokazala da je uzrok smrti gušenje u kadi punoj vode, odnosno da se žena utopila. Neki susjedi policiji su kazali da su vidjeli 39-godišnjaka u nedjelju ujutro, oko 7 sati, kako izlazi iz zgrade i ide do obližnjeg lokala “užicati” koju cigaretu. Nakon toga se vratio u stan i nazvao policiju i Hitnu pomoć.

Čini se kako je cijela obitelj, sada nažalost pokojna majka i njezina dva sina od 38 i 39 godina, bila disfunkcionalna i da su imali puno međusobnih problema uzrokovanih bolestima i ovisnošću o alkoholu. Naime, kako smo doznali, dječaci su jako rano ostali bez oca i živjeli su s majkom koja je, izgleda, također imala nekih duševnih poteškoća. Obojica su se odala piću, a stariji je brat i teško psihički obolio pa se majka nije mogla s time sama nositi. Toga se starijeg brata znalo često vidjeti po okolnim ulicama u kvartu kako “žica” novac i cigarete.

Mlađi je brat već nekoliko puta dosad bio osuđivan, i kazneno i prekršajno, zbog nasilja u obitelji, i to baš na štetu godinu dana starijeg brata, koji je sad osumnjičen za okrutno ubojstvo. U studenome 2018. godine mlađi je brat bio uhićen zbog toga jer je, nakon verbalne prepirke, B.S.-a udario metalnom bocom u glavu. Pravdao se tvrdeći da je njegov brat psihički bolestan, da je napao majku i da ju je on tada samo branio. Danas osumnjičeni ubojica tada je čak uvjeravao sud da ne zatvore njegova brata, da se oni vole i imaju bratske odnose te da se takvo što više neće nikad ponavljati.

Dvije godine ranije, 2016., stariji je brat bio uvjetno osuđen za nanošenje teške tjelesne ozljede svojemu mlađem bratu, i to na godinu dana zatvora uz rok kušnje od tri godine, te uz sigurnosnu mjeru obveznog liječenja od ovisnosti. Tada, u studenome 2018. godine, nije završio u istražnom zatvoru, no jest u prosincu prošle godine, i to zbog toga jer je nožem prijetio da će ubiti svoju bivšu izvanbračnu partnericu. Kako je prije toga bio već više puta osuđivan za djela s elementima nasilja, sudu nije preostalo ništa drugo nego da ga zatvore.

Splitski ŽDO otvorio je istragu protiv 39-godišnjaka, kojem za ovo djelo, ako ova kvalifikacija ostane, prijeti kazna dugotrajnog zatvora do 40 godina. Tijekom postupka svakako će se vještačiti njegova ubrojivost, a ako se utvrdi da je u trenutku djela bio neubrojiv zbog psihičke bolesti, tada će se prema njemu postupati po Zakonu o zaštiti osoba s duševnim smetnjama.

U tom slučaju, ako se u sudskom postupku utvrdi njegova krivnja, on neće završiti u zatvoru, nego će mu se odrediti prisilni smještaj u psihijatrijskoj ustanovi. Prema gore navedenom zakonu, “prisilni smještaj neubrojive osobe u psihijatrijskoj ustanovi može trajati najdulje do isteka najviše propisane kazne za protupravno djelo koje je neubrojiva osoba počinila, računajući od početka psihijatrijskog liječenja”, piše Slobodna Dalmacija.

Užas u Splitu, ubojstvo na posebno okrutan način: 39-godišnji sin zapalio majku i bacio je u kadu

PovezaneObjave

Srušio se žirokopter kod Vrsara: Pilot pokušao okrenuti letjelicu nakon problema pri polijetanju
Hrvatska

Srušio se žirokopter kod Vrsara: Pilot pokušao okrenuti letjelicu nakon problema pri polijetanju

FOTO Tomaševićevi radikalni komunalni redari lijepe kazne ljudima koji nemaju gdje parkirati. Potpisuje se peticija
Hrvatska

FOTO Tomaševićevi radikalni komunalni redari lijepe kazne ljudima koji nemaju gdje parkirati. Potpisuje se peticija

Jako pijana Slovenka autom udarila pješakinju Austrijanku. Obje su kažnjene
Hrvatska

Tragedija u Istri: Automobilom probio ogradu mosta. Završio u moru i poginuo

Novi prometni kaos kod Vjesnika: Pokvario se specijalni bager za grickanje. Slavonska ostaje zatvorena
Hrvatska

Novi prometni kaos kod Vjesnika: Pokvario se specijalni bager za grickanje. Slavonska ostaje zatvorena

Vozač zaspao za volanom pa prevrnuo cisternu s plinom na A4
Hrvatska

Vozač zaspao za volanom pa prevrnuo cisternu s plinom na A4

Najnovije

  • Aktualno
  • Gospodarstvo
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Kolumne
  • Sport
  • Tech
  • Život i zabava
Splitska policija objavila važne obavijesti pred derbi na Poljudu
Sport

VIDEO Pogledajte kako je Dinamo najavio povratak velikog miljenika Dinamove publike

Porezna uprava odgovorila Sandri Benčić: Fiskalizacija 2.0 funkcionira. Nema kaosa i još nitko nije kažnjen
Aktualno

Sandra Benčić: Rekla sam HDZ-u da su stoka…

VIDEO Ne diraj lava dok spava! Bačić: Ne ljutiti Bošnjake u BiH da ne bi opet izabrali svoga Hrvatima….
Aktualno

VIDEO Ne diraj lava dok spava! Bačić: Ne ljutiti Bošnjake u BiH da ne bi opet izabrali svoga Hrvatima….

VIDEO Benčić teško optužuje Plenkovića i Turudića: DORH nije nepristran. Premijer se politički upliće i HDZ pokušava kontrolirati institucije
Aktualno

VIDEO Sandra Benčić poručila kolegama: Stoka! Ostaje pitanje jesu li samo HDZ-ovci to?

Monstrum iz Prečkog doveden na sud: Tereti se za teško ubojstvo djeteta i još 54 kaznena djela. Zatvoreno je za javnost….
Aktualno

Udruga hrvatskih sudaca (UHS) pokušava priopćenjem obraniti neke od kritike Udruge Franak

USB LIJEPA NAŠA: PER ASPERAM AD ASTRA
Impressum

© 2025 Hrvatska danas

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Tech-SCI
  • Gospodarstvo
  • Život i zabava
  • Kolumne

© 2025 Hrvatska danas

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.PrihvaćamPročitaj više