Potpredsjednik HDZ-a Ivan Anušić, osječko-baranjski župan gostovao je u RTL-u danas. “Da živim u Zagrebu u drugom krugu bih glasovao za Škoru”, rekao je, uz ostalo Anušić
HDZ je u prvom krugu dobio četiri župana. Jedan od njih gostovao je u RTL-u Danas. S potpredsjednikom HDZ-a Ivanom Anušićem razgovarao je Adrian De Vrgna.
Ostajete osječko-baranjski župan. I vaš kandidat za Osijek ima velike šanse. Koja je tajna uspjeha?
Nema tajne. Ako se bavite politikom i ako dobijete priliku da vam birači, žitelji, zajednica da povjerenje na izborima i ako to povjerenje ne iznevjerite u četiri godine ili koliko vam traje mandat. Ako svoj posao radite, dosljedno, pošteno i na neki način bez fige u džepu, prvenstveno to je ključno, i bez ega i taštine, spremni poslušati ljude, jednostavno ako radite svoj posao onako kako ste za njega plaćeni i zašto ste plaćeni. I onda kad dođu izbori, nemate problema, i ljudi to podrže.
Što je s drugim sredinama, treba li i nacionalno HDZ biti zadovoljan?
Imali smo maloprije predsjedništvo, napravili smo analizu rezultata, ništa se puno nije promijenilo u odnosu na prije četiri godine lokalne izbore, neke općine, županije, gradovi su imali slabiji rezultat dok su recimo neki imali puno bolji i kvalitetniji rezultat pa kad na neki način to sve rezimiramo i dovedemo se do jednog konačnog zaključka, možemo biti vrlo zadovoljni s ovim izborima jer smo praktički zadržali isti broj i župana i gradonačelnika i načelnika, odnosno, isti broje jedinica lokalne samouprave za koju vodimo odgovornost i za koje smo na kraju krajeva i dobili povjerenje.
Što je s Vukovarom? Penava ide u 2. krug, suočit će se s vašim kandidatom, može li se Penavina prednost preokrenuti, Penavi odlazak iz HDZ-a nije naštetio…
Penava je gradonačelnik grada Vukovara i kao gradonačelnik apsolutno postoji jedna svojevrsna prednost kada idete u izbore i kada već obnašate tu dužnost koju obnašate. Penava ima dosta kvalitetnu i veliku prednost koliko sam zapazio već u prvom krugu. Bit će borba, nećemo odustati, nećemo to naravno pustiti slučaju, niti će Penava to pustiti slučaju i bit će borba. Možda će Vukovar biti i najinteresantnije ”bojište” izbora sada uz recimo, neke gradove, ali svakako Vukovar je zbog svoje simbolike vrlo bitan tako da će biti velika pozornost prema Vukovaru, a i naravno nas kao stranke koja će dati apsolutno sve da naš kandidat možda pobijedi.
Uskoro opširnije….








