U okolici Zadra prijavljena svadba, policija vrši izvide

Mjerama Nacionalnog stožera određeno je između ostalog da se zabranjuje odvijanje svadbenih svečanosti, kao i sva javna okupljanja na kojima je više od 25 osoba na jednom mjestu. Nadalje, na privatnim okupljanjima i svečanostima može biti najviše 10 osoba. Ovog je vikenda na okupljanju u zaleđu Zadra prekršena najmanje jedna mjera, barem sudeći po snimci koja kruži društvenim mrežama.

Mjerama Nacionalnog stožera za suzbijanje širenja koronavirusa između ostalog određena je i zabrana održavanja svadbenih svečanosti. No, kako se čini, dan nakon donošenja mjera u zadarskom je zaleđu ipak održana svadba.

U subotu se u selu pored Posedarja, na svečanosti okupio određeni broj ljudi, doznaje Dnevnik.hr.

Šime Vicković, šef županijskog stožera civilne zaštite, rekao je kako su oni odmah po saznanju nazvali policiju. “Oni su bili tamo, popisali ljude i kažu da nije bilo kršenja mjera”, navodi Vicković, ne zanijekavši da je bila riječ o svadbi.

Navodno je policija po dolasku zatekla tek 10-ak ljudi. Za potvrdu su upitali i glasnogovornicu PU zadarske Ivanu Grbin, koja je rekla kako je točno da su dobili poziv da provjere svečanost u Slivnici Gornjoj, no ustvrdila je da po njihovim saznanjima nije bila riječ o svadbenoj svečanosti već o privatnom okupljanju.

“Izvidi su još u tijeku, ali po informacijama koje dosad imamo, nije bilo kršenja mjera Nacionalnog stožera. U slučaju da se izvidima utvrdi da je nekih kršenja ipak bilo, naravno da će se postupiti na propisani način”, kazala je Grbin.

Naime, društvenim mrežama počeo je kružiti i video koji je snimio jedan od uzvanika, na kojem se vidi kako uzvanici nisu nosili maske i bili su okupljeni u dvorištu, ispod postavljene nadstrešnice. Letimičnim prebrojavanjem može se ustvrditi i da je na snimci više od desetak ljudi.

”Pir je počeo oko 13 sati. Okupilo se stotinjak, možda i sto dvadeset gostiju”, rekao je za Zadarski.hr jedan od uzvanika. ”Ispred mladoženjine kuće bio je podignut šator gdje su se ljudi zabavljali uz hranu i piće. Nešto prije 16 sati mladenci i uzvanici otišli su na vjenčanje u crkvu. Nakon toga vratili su se u kuću i nastavili proslavu. U jednom trenutku, nakon nekoliko poziva na telefon, pir je završio, a gosti su se počeli razilaziti oko 18 sati. Kad je negdje iza 19 sati došla policija i ljudi iz Civilne zaštite, u kući više nije bilo nikoga”, tvrdi jedan od uzvanika.

”Prijavu o održavanju pira dobila sam oko 14 sati. Naši su ljudi odmah upućeni na teren, a ja sam telefonskim putem pokušala stupiti u kontakt s mladoženjom i članovima njegove obitelji. Nažalost, nisam ga nikako uspijevala dobiti. Javio mi se tek iza 16 sati, nakon što je održano vjenčanje u crkvi u Radovinu, a ne na području naše općine”, kaže za isti portal Marija Crnjak, načelnica Stožera civilne zaštite Općine Posedarje, prenosi N1.

Objašnjava kako su mladoženju pokušali odgovoriti od održavanja svadbenog slavlja, ali je on rekao da ne želi odustati. Ona tvrdi kako je nakon toga telefonski nazvala policiju koja je odmah otišla na teren i upozorila mladoženju, a kada su došli navečer utvrdili su da svadbe nije bilo. ”Barem nije bila na području naše općine”, kaže načelnica Crnjak.

Policija tvrdi da su u nekoliko navrata izašli na teren, ali da nisu zatekli nikakvo kršenje protuepidemijskih mjera i odluka stožera.

Facebook Komentari