Potres magnitude 4.7 po Richteru uzdrmao je Dalmaciju u 14:15 sati, po podacima EMSC-a.
Epicentar je bio na dubini 2 km, 124 km sjeverozapadno od Splita, 17 km sjeverozapadno od Posedarja.
U***** se ka grlica, piše svjedok udaljen 2 kilometra od epicentra.
Treslo i u Gospiću, javljaju svjedoci na stranici EMSC, a javljaju i da se potres osjetio u Zadru, na Viru, u Biogradu na Moru, Kninu, Murteru, Vodicama, Šibeniku…..
“Vir, glasna tutnjava prije jakog podrhtavanja od 5 sec”, “Slično kao u Zagrebu”, neki su od komentara.
Pa, nije baš bilo tiho… Nije kao 22.3. u Zagrebu, ali Zadar nije navikao na ovakve trešnje!, kaže svjedok.
Kako je javila reporterka Dnevnika Nove TV iz Zadra Sanja Jurišić, dva puta se čuo tresak i jako se zatreslo, a ljudi su izašli iz kuća. Ona je stala pod dovratak, dodala je.
Osjetili Zagreb. Centar. Ilica, piše jedan Zagrepčanin, a javili su se i iz drugih dijelova grada.
M4.9 #earthquake strikes 60 km SW of #Bihać (Bosnia & Herzegovina) 5 min ago. Read eyewitnesses' stories & share yours: https://t.co/3AubLUA0VB pic.twitter.com/WIR03Z77iE
— EMSC (@LastQuake) November 1, 2020
Seizmolog Kuk o snažnom potresu u Dalmaciji: Očekuje se serija naknadnih