Iz minute u minutu, Švicarska-Hrvatska: Gavranović zabio Livakoviću, ali su Vatreni preokrenuli

Švicarci su na Kybunparku u St. Gallenu pred oko 5 tisuća navijača u prijateljskoj utakmici izgubili od Hrvatske 1:2 (1:1).

Zanimljiv je bio i sraz Dinamovog napadača Gavranovića (Švi) i Dinamovog vratara Livakovića (Hrv). Livaković je skinuo jedan zicer i primio jedan gol, u 31′.

U 42′ Brekalo poravnava, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu Pašalić postavlja konačni rezultat 1:2.

Glavni sudac utakmice bio je Tiago Martins iz Portugala.

Švicarska-Hrvatska (20:45)

ŠVICARSKA (3-5-2) Omlin – Comter, Schar, Omeragić – Lotomba, Xhaka, Fernandes, Sow, Rodriguez – Gavranović, Mehmedi

HRVATSKA (4-2-3-1) Livaković – Meljnjak, Ćaleta-Car, Vida, Uremović – Kovačić, Badelj, Pašalić, Brekalo, Bradarić, Petković

—————————————————————————————————————————-

Švicarska-Hrvatska 1:2

—————————————————————————————————————————–
90+3′ Kraj, pobjeda Hrvatske 2:1

90′ Igra se tri minute nadoknade

90′ Jedvaju žuti

83′ Korner za Vatrene, očišćeno

81′ Itten je izbio pred Livakovića, ali pucao preko gola

77′ Budimir puca, ali slabo

75′ Modrić i Perišić ulaze, Pašalić i Brekalo van, Schar van, Benito ulazi

71′ Vargas uz nesuđeni prekršaj Jedvaju oduzima loptu, ali slabo puca, Livaković brani

66′ Pašaliiiić 1:2, Budimir je ubacio

64′ Sohm ulazi, Sow izlazi

61′ Fernandes van Itten ulazi, Jedvaj umjesto Uremovića

56′ Budimir umjesto Petkovića, Rog umjesto Kovačića

54′ Vatreni su bili u napadu. Korner, nema opasnosti

47′ Lotomba puca s 30 metara, Livaković brani

46′ Zuber, Vargas i Freuler su ušli kod domaćih, izišli Xhaka, Rodriguez i Mehmed. Kod Vatrenih Badelj izišao, Brozović ušao

45+1′ Poluvrijeme, 1:1, Hrvatskoj 54% posjeda, po četiri udarca na gol, Švicarska 3, Hrvatska 1 u okvir, po šest prekršaja i po jedan korner.

45′ Bradarić puca, od bloka malo preko gola. Korner, ali bez opasnosti

42′ Breeeekalooo 1:1, Bradarić je fantastično proigrao Brekala

39′ Lotomba ruši Petkovića, žuti karton

36′ Meljnjak je ušao u kazneni prostor domaćih, prihvatio dugu loptu Ćalete-Cara, uposlio Petkovića koji promašuje gol

35′ Bradarić je prošao na lijevom boku i dodao Badelju u sredinu koji nije uspio uputiti udarac

31′ Gavranović glavom na ubačaj Xhake, 1:0

30′ Hrvatska do sad ima 55% posjeda

23′ Livaković skida zicer Gavranoviću. Brza akcija domaćih i Gavranović je izbio ispred golmana Vatrenih koji spašava gol

17′ Vatreni visoko pritišću domaće, koji izlaze u napad, Kovačić zaustavlja prekršajem, dobiva žuti

11′ Xhaka upućuje bombu s 25 metara malo iznad Livakovićeve grede

10′ Brekalo s dvadesetak metara puca malo iznad gola

7′ Švicarci pokušavaju organizirati napad. Prvi korner, lopta je kružila oko šesnaesterca do Rodrigueza koji puca, Livaković brani

4′ Početno ispitivanje snaga