EP vaterpolo 2020: Barakude u borbi za broncu protiv Crne Gore izgubile u potpunoj drami na kraju utakmice

Hrvatski vaterpolisti od 17.30 igraju utakmicu za treće mjesto i brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Budimpešti. Protivnik nam je Crna Gora, momčad koju smo na ovom turniru već pobijedili s 11:10.

Hrvatska-Crna Gora 9:10

[ČETVRTA ČETVRTINA] Marcelić brani na početku četvrtine. Benićev udarac zaustavlja blok Crnogoraca. Fatović 9:7 s dva igrača više. U četvrtoj minuti s igračem više Crnogorci dolaze na 9:8. Time-out četiri minute do kraja, Crnogorci nisu realizirali igrača više. Tri minute do kraja, Barakude imaju igrača više, Garcia ne zabija, Lazović skida. Dvije minute do kraja, Crnogorci u napadu, Spajić zabija za 9:9, minuta do kraja kontrafaul Lončara.
Ivović 9:10. Lazović skida Jokovićev udarac 20 sekundi do kraja.

[TREĆA ČETVRTINA] Počela je s vodstvom Barakuda 7:3. Pred kraj Crnogorci stižu na 8:7, samo gol razlike. Bušlje pogađa gredu 20 sekundi do kraja četvrtine

[DRUGA ČETVRTINA] Crnogorci zabijaju drugi gol na utakmici i smanjuju zaostatak na 2-3. Golovima Josipa Vrlića i Luke Bukića Hrvatska ima prednost od 5-2. Luka Lončar povisuje na 6-2 dvije i pol minute do poluvremena. U srijelce se upisuje i Loren Fatović, Hrvatska vodi 7-3.

[PRVA ČETVRTINA] Maro Joković postiže prvi pogodak na utakmici i Hrvatska vodi 1-0. Sredinom prvog dijela Joković povisuje prednost na 2-0, oba je gola postigao iz peterca. Smanjili su Crnogorci zaostatak pogotkom minutu i pol prije kraja ove dionice, no nakon toga Ante Vukičević postiže gol za 3-1, prenosi HRT.

U finalu će kasnije igrati Mađarska i Španjolska (19 sati).