EP rukomet 2020: Hrvatska sa Španjolskom u dramatičnoj završnici 22:22

Hrvatska je remizirala u odlučujućoj utakmici sa Španjolskom za vrh skupine.

Poluvrijeme je završilo 11:12, minus jedan Kauboja, koji su vodili i dva gola razlike. U devet minuta drugog poluvremena Španjolci su zabili 6, a Kauboji samo jedan gol. U 54′ Na krilima Karačića Hrvatska stiže na -1. Na kraju u potpunoj drami 22:22, ali Španjolska ostaje prva u grupi. Karačić je odšepao van, vidjet će se u kakvom je stanju koljeno za polufinale. Karačić uvjerljivo najbolji na utakmici, 10 golova.

—————————————————————————————————————————————————

Hrvatska- Španjolska 22:22

————————————————————————————————————————————————–
60′ Červar time-out, Hrvatska ima napad za pobjedu. Idemo 7 na šest, bez golmana. Duvnjak puca u vratnicu

59′ Duvnjak 22:21 Prekršaj Stepančić, sedmerac Ašanin na golu, Aleix Gomez Abello 22:22

58′ Mamić uzima loptu, novi napad za vodstvo

57′ Hrvatska ima napad za vodstvo. Karačić izlazi van šepajući, sudar koljenima s Dušebajevim. Stepančić ne realizira

56′ Mamić 21:21

55′ Španjolci griješe i Hrvatska ima napad za izjednačenje

54′ 20:21 Horvat krade loptu i u kontri zabija, minus 1

52′ Karačić, 19:21, 10 golova je postigao. Time-out Španjolska

51′ Karačić zabija gol, ali je bez veze suđeno probijanje

50′ Karačić 18:21

49′ Šipić, 17:21

48′ 16:21 Aleix Gomez Abello

47′ Šego brani, Morros 2 minute van, faul na Horvatu koji sad igra desnog vanjskog. Šipić 16:20

46′ Karačić 15:20

44′ Šego brani, izgubljena lopta u napadu, kontra Dušebajeva 14:20

42′ Brozović 14:19

41′ 13:19 Aleix Gomez Abello

40′ sedmerac za Duvnjaka 13:18

39′ Sedmerac za Horvata, ništa. Brozović 2 minute van, 12:18, Dušebajev

38′ 12:17 Aitor Ariño

37′ Raúl Entrerríos 12:16, nema pogotka, Španjolci ponovo u napadu

36′ Dušebajev 11:15, Karačić 12:15

35′ Hrvatska igra sa sedam, gol je prazan, 9. izgubljena lopta, Šego je na golu

33′ Kauboji gube loptu, kontra Dušebajeva 11:14

32′ Dušebajev 11:13

31′ Horvat zabija, ali suci poništavaju, koraci

30′ Mamić gađa gredu, 11:12, minus jedan Hrvatske na poluvremenu

29′ Time-out Španjolska, 11:12 Julen Aguinagalde

27′ Karačić 11:10, 11:11, brzi gol Aitor Ariño

26′ 10:9 Ferrán Solé , Mandić 2 minute van zbog guranja, dvadesetak sekundi Hrvatska ima dva igrača manje, prazan je gol, 10:10. Raúl Entrerríos

25′ Mamić pod prekršajem, sedmerac za Horvata 10:8

24′ Duvnjak 2 minute van, sedmerac za Španjolsku. Ašanin skida, ponavlja se sedmerac, netko je navodno ušao ranije. 9:8 Aleix Gomez Abello

23′ Karačić 9:7

22′ Kauboji u napadu +3, izgubljena lopta, kontra Dušebajev 8:7, time-out Červar

20′ Sedmerac za Španjolsku, obrana iz prostora, Sole gađa gredu, Kauboji gube loptu, slijedi obrana Šege 5/11!

19′ Šipić 8:6

18′ Stepančić 7:6, Kauboji su se obranili, Šego je na 40 posto obrana

17′ 6:6 Raúl Entrerríos

16′ Španjolci 2 min s igračem manje, drugo isključenje za Solea

15′ Stepančić ne zabija s desne strane, Šego brani zicer Maquedi

14′ Šut Španjolaca, lopta pogodila Mandića u uho, napad za dva razlike

13′ Mamić, 6:5

12′ Španjolci nisu iskoristili napad, prilika za vodstvo Hrvatske

11′ Presječen zeppelin, Mandić odbio loptu do Šege, prilika za vodstvo, Duvnjak kroz blok, ništa od vodstva

10′ Karačić 5:5

9′ Musa dvije minute van, 4:5 Adrian Figueras Trejo

8′ Žuti za Musu, borba na crti, Šego skida udarac s krila, Mamić probijanje u kontri

7′ 3:4, Raúl Entrerríos, pogrešna izmjena, isključenje za Španjolsku, Karačić 4:4

6′ Karačić 3:3

5′ Ferrán Solé 2:3, isključenje Joan Canellas

4′ 1:2, Jorge Maqueda Pena, Karačić 2:2, Mandiću žuti

3′ Stepančić 1:1

1′ Španjolska je povela, Sarmiento 0:1