VIDEO HNL: Dinamo je u samo 26 minuta pregazio Rijeku kao plitki potok

Dinamo je u derbiju na Rujevici u samo 26 minuta Rijeci utrpao četiri gola. Peti je zabio u 70′.

U 14′ Luka Ivanušec načeo je Rijeku, Lepinjica je izgubio jednu loptu pred kaznenim prostorom. Petković je odnio loptu, Rijeka je uspjela blokirati prvi pokušaj, ali Ivanušec je pokupio odbijanac i zabio.

U 18′ Mislav Oršić zabija, nova brza akcija Dinama, Kadzior je ubacio s desne strane, a Oršić poentirao. Samo dvije minute kasnije već je 3:0. Petar Stojanović je strijelac. Stojanović i Petković odigrali su brzi dupli pas, a Stojanović prebacio Prskala.

U 26′ drugi put zabija Oršić, Petković je izbacio Oršića, pomoćni sudac pokazao je da igrač Dinama nije bio u zaleđu. Oršić je zaobišao Prskala i poentirao za 0:4.

S tim se rezultatom otišlo na odmor.

u 70′ Oršić je zabio svoj treći gol na utakmici. Rijeka – Dinamo 0:5, rezultat kojim je završila utakmica na Rujevici.