VIDEO Najveći hrvatski derbi: Hajduk zasjeo na vrh ljestvice, drama u Splitu uz pregršt crvenih i žutih kartona

U najvećem hrvatskom derbiju u Splitu Hajduk se dokopao prvog mjesta na ljestvici. Istina, Dinamo ima utakmicu manje od Hajduka.

U dramatičnoj utakmici Hajduk je poveo golom Jradija u 56′, te uspio prednost sačuvati do kraja. Hajduk je zaradio jedan crveni karton, Dinamo čak tri.

Hajduk je u Splitu pobijedio nakon 1259 dana, na prvom mjestu ljestvice HNL-a našao se nakon 1399 dana.

Hajduk: Ljubić – Juranović, Svatok, Simić, Čolina – Nejašmić, Hamza, Jradi, Caktaš – Dolček, Jairo

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi, Ivanušec, Moro, Gojak – Oršić, Petković

Klupa Hajduka: Blažević, Jakoliš, Beširović, Delić, Kalik, Bašić, Vušković, Tahiraj, Dellova, Teklić
Klupa Dinama: Zagorac, Pinto, Hajrović, Majer, Gavranović, Šitum, Marin, Moubandje, Atiemwen, Lešković, Perić, Kadzior

————————————————————————————————————————————————–

Hajduk-Dinamo 1:0

———————————————————————————————————————————————–
90+6′ Ljubić oteže, žuti karton. Kraj, Hajduk je nakon 1259 dana pobijedio Dinamo

90+3′ Jairo van, Vušković unutra, isključen pomoćni trener Dinama, prosvjedovao zbog spore zamjene

90+2′ Caktaš van, Delić ulazi

90+1′ Gavranović puca, Ljubić brani

90′ Igra se 4 minute nadoknade

88′ Jakoliš prolazi kroz Dinamovu obranu, Livaković brani

87′ Dinamo pritišće, Hajrovićev pokušaj hvata Ljubić

86′ Baklje su u terenu….

84′ Gavranoviću žuti

80′ Jradiju drugi žuti, Hajduk i Dinamo imaju po igrača manje

77′ Oršić van, Perić ulazi

74′ Korner za Dinamo, Hajrović je ubacio, Hajduk izbija loptu. Dilaver dobiva crveni, odmah nakon što je zbog starta na Nejašmiću dobio žuti. I Ademi na klupi dobiva žuti, pa crveni.

77′ Jakoliš je ušao, Dolček van

66′ Dvojbena situacija u kaznenom prostoru Hajduka, izgleda da je Simića pogodila lopta u ruku, ali sudac nije dosudio kazneni udarac

63′ Ivanušec van, Gavranović unutra

62′ Gojak ubacuje, Petković puca pokraj gola

59′ Po jedan opasan napad s obje strane, igra se rasplamsala

58′ Jradi je teatralno pao nakon kontakta sa Stojanovićem u Dinamovom kaznenom prostoru i dobio žuti

56′ Jradi, 1:0 za HajdukNejašmić je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, Livaković obranio, a Jradi glavom pospremio odbijanac iz blizine

55′ Leovcu žuti

52′ Ademija su odvezli s travnjaka, Hajrović ulazi umjesto njega

50′ Hajduk je izveo korner, Livaković brani mlaki udarac Jaira…

48′ Prilika za Hajduk, Ademi izbacio u korner, Simić je bio u duelu i Ademiju se ukazuje pomoć….

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
————————————————————————————————————————————————
45+1′ Kraj prvog poluvremena, , Dinamo je imao 58 posto posjeda, 6 udaraca na gol, 1 u okvir, Hajduk je uputio dva udarca izvan Dinamovog gola.

45′ Igra se minuta nadoknade

36′ Treći Oršićev pokušaj, lopta odlazi pokraj vratnice

33′ Hajduk je došao do kornera. Izveo ga je Juranović – u gol-aut.

28′ Oršić plasira loptu prema Hajdukovom golu, s lijeve strane, Ljubić brani

25′ Gužva u Dinamovom šesnaestercu, na kraju Jairo puca pokraj gola

23′ Udarac Oršića ide malo preko gola

20′ Uglavnom se igra na sredini terena, Hajduk je ipak malo igrao, posjed lopte mu se popeo na 30 posto.

14′ Gojak na ubačaj Oršića glavom puca pokraj gola

11′ Korner za Hajduk, Livaković je izbio loptu, Jairo u gol-aut

10′ Dinamo je u prvih deset minuta imao 85 posto posjeda lopte

6′ Leovac iz slobodnog udarca snažno puca, vratnica spašava Hajduk

3′ Dinamo odmah stvara pritisak na domaćina iz kornera su plavi mogli do pogotka ali nitko nije zahvatio loptu kaznenom prostoru Hajduka

1′ počela je utakmica