VIDEO Dinamo u Norvešku ide sa solidnom prednošću iz Zagreba

Dinamo i Rosenborg od 21:00 na Maksimiru igrali su prvu utakmicu play-offa Lige prvaka. Prije utakmice klapa Samoana podigla je atmosferu.

Dinamo je poveo iz jedanaesterca u 8′, oršić u 20′ povisio na 2:0, a to je rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. Dinamo je mogao zabiti i treći gol, ali je Moro u 34′ nakon kontre Olma pogodio gredu. U drugom poluvremenu Rosenborg je prijetio, Dinamo je imao svoje velike šanse, ali do kraja se mreže više nisu tresle.

Dinamo: Livaković, Stojanović, Perić, Dilaver, Leovac – Ademi, Moro – Hajrović, Dani Olmo, Oršić – Petković.

Rosenborg: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen, Lundemo, Konradsen – Akintola, Soderlund, Adegbenro

………………………………………………………………………………………………………………………………

Dinamo-Rosenborg 2:0

—————————————————————————————————————————————————
90’+3 Meling je požutio. Kraj, pobjeda Dinama 2:0

90′ Igra se 3 minute nadoknade

89′ Soderlund glavom puca iznad gola

87′ Petković izlazi, Gavranović ulazi

84′ Helland ulazi, izlazi Akintola, Oršić izlazi, Atiemwen ulazi

82′ Oršić za Leovca u kazneni prostor, Hansen brani, lopta dolazi do Olma, iznudio je korner

75′ Stojanoviću žuti, prekršaj na Adegbenrou

74′ Korner za Rosenborg, Dinamo čisti

72′ Petković je izvrsno ubacio s desne strane na pet metara, ali Ademi ne zahvaća dobro loptu

71′ Soderlund puca pokraj gola

64′ Hajrović van, Gojak ulazi

60′ Prodor Leovca s lijeve strane, ubacuje, norveška obrana gađa svoju gredu, Lundemo ispred Oršića koji je bio u naletu

57′ Adegbenro s dvadesetak metara pogađa gredu

54′ Korner za Rosenborg, Olmo čisti, još jedan ubačaj, Livaković hvata. Dilaver je dobio udarac u glavu, utakmica se nastavlja

51′ Korner za Dinamo, Oršić je izveo, ali nema opasnosti

49′ Moro s dvadesetak metara puca preko gola

48′ Akintola iz šesnaesterca puca preko Livakovićevog gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

————————————————————————————————————————————————-
45′ Kraj poluvremena, Dinamo vodi 2:0

43’Sada je posjed lopte 50-50 posto, Rosenborg je počeo igrati nakon drugog primljenog gola

39′ Olmo je bio u kontri, norveški igrač je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudac je samo odmahnuo

34′ Kakva kontra Olma, ostavlja loptu za Mora, ovaj pogađa gredu

33′ Još jedan korner za goste, Livaković izbija loptu

31′ Opasnost pred vratima Dinama, ponovno nakon prekida, Livaković brani

28′ Oršiiiiić 2:0

26′ Prekršaj na Olmu, Hovlandu žuti

25′ Moro je požutio, prekršaj u gostujućoj polovici terena

24′ Krasan ubačaj Mora, Ademi nalijeće iz drugog plana, ali ne zahvaća loptu koje na kraju odlazi malo pokraj gola

23′ Dinamo ima 60 posto vremena loptu u posjedu

19′ Udarac gostiju Livaković izbacuje u korner, uslijedio je opasan ubačaj, a Soderlund ramenom izbacuje u gol-aut.

17′ Udarac Olma s dvadesetak metara pored gola

16′ Dinamo i dalje napada, ali bez završnog udarca

13′ Petković u prodoru s lijeve strane, ali je suđeno zaleđe

8′ Petkoviiić 1:0

7′ Jedanaesterac na Petkoviću

5′ Dinamo izbacuje ubačaj iz kornera, ali lopta dolazi do Jensena koji puca, Livaković brani

4′ Lopta je kod gostiju, aut s lijeve strane, pa prvi korner za goste

3′ Olmo ubacuje iz kornera, obrana Rosenborga ponovo u korner, Olmo ponovo izvodi, dva auta za Dinamo

2′ Prva akcija, Olmo je prošao desnom stranom, ubacio u sredinu, prvi korner za Dinamo

Izlazak igrača na teren…

—————————————————————————————————————————————————-
Prije utakmice klapa Samoana digla je tribine na noge

Osim sportskog motiva, ovaj okršaj nosi sa sobom i golemu financijsku injekciju jer će, onaj tko izbori Ligu prvaka, samo od UEFA-e za nagradu dobiti 15.250.000 eura. Svaka pobjeda u grupnoj fazi vrijedi 2.700.000, a remi 900.000 eura. A gdje su još i prihodi od ostalih stvari poput marketinga, ulaznica…, piše gol.hr.