U samo dva dana na području Istre dogodile su se tri odvojene nesreće u kojima su teško ozlijeđeni vozači bicikala i električnih romobila. Svi ozlijeđeni zadržani su na liječenju u pulskoj bolnici.
Prva nesreća dogodila se 26. lipnja oko 18 sati u Greblovoj ulici u Puli. Prema podacima policije, 75-godišnji državljanin Bugarske vozio je bicikl nizbrdicom kada je na dijelu ceste u padu naglo zakočio. Izgubio je nadzor nad biciklom i pao na kolnik, pri čemu je zadobio teške tjelesne ozljede.
Istoga dana oko 18:50 sati na području Vrsara teško je ozlijeđena 57-godišnja državljanka Austrije. Policija navodi da je upravljala električnim biciklom pod utjecajem alkohola od 0,87 promila. U jednom trenutku izgubila je ravnotežu i pala na kolnik, nakon čega je prevezena u bolnicu.
Treći slučaj zabilježen je 28. lipnja nekoliko minuta iza ponoći na području Poreča. Teško je ozlijeđena 30-godišnja državljanka Nepala koja je električnim romobilom vozila biciklističko-pješačkom stazom uz županijsku cestu ŽC5042. Na nizbrdici je izgubila nadzor nad romobilom i pala na asfalt.
Istarska policija podsjeća vozače bicikala i osobnih prijevoznih sredstava da brzinu uvijek prilagode uvjetima na cesti, posebnu pozornost obrate na nizbrdice i skliske površine te da ne upravljaju vozilima pod utjecajem alkohola.
Također preporučuju korištenje zaštitne kacige, koja može značajno smanjiti rizik od teških ozljeda glave prilikom pada.









