U spektakularnom uzvratu polufinala Coppa Italije, Inter Milan je nakon velike drame pobijedio Como s 3:2 i izborio plasman u finale. U Comu u prvoj utakmici bilo je 0:0.
Gosti su prvi zadali udarac, a u središtu pozornosti bio je hrvatski reprezentativac Martin Baturina. U 32. minuti precizno je pogodio nakon lijepo izgrađene akcije i doveo Como u vodstvo.
Početkom drugog poluvremena prednost je povećao da Cunha, pa se činilo da je senzacija na pomolu i da Como ide prema povijesnom finalu.
Ulazak koji je promijenio sve
No tada na scenu stupa Petar Sučić. Ušao je u igru u 60. minuti i u manje od pola sata potpuno preokrenuo utakmicu.
Prvo je asistirao Calhanogluu za smanjenje rezultata, a potom mu je još jednom savršeno namjestio pogodak za izjednačenje.
Krunu briljantne večeri Sučić je potvrdio u 89. minuti, kada je i sam zabio za konačnih 3:2 i potpuni preokret Intera.
Talijanski mediji oduševljeni
Talijanski mediji nisu štedjeli pohvale za hrvatskog veznjaka. La Gazzetta dello Sport ističe kako je ulazak Sučića promijenio sve, dok Corriere dello Sport njegov nastup opisuje kao presudan.
Korak do trofeja
Inter je tako stigao na korak do novog trofeja, a Como ostao bez povijesnog uspjeha unatoč sjajnoj predstavi, posebno Baturine, koji je još jednom potvrdio svoju vrijednost.
Nakon utakmice Sučić nije skrivao emocije:
“Jako sam sretan, ovo je nešto prekrasno. Pokazali smo mentalitet i da se nikad ne predajemo.”
Pogledajte video:








