U Donjoj Obriježi zatečen je vozač s 3,67 promila alkohola, bez vozačke i dokumenata.
Policijski službenici PU požeško-slavonske zatekli su u petak, 26. prosinca oko 2 sata ujutro, 36-godišnjeg vozača koji je u prometu upravljao osobnim automobilom pod snažnim utjecajem alkohola i bez važeće vozačke dozvole.
Kako navodi policija, vozač je imao 3,67 promila alkohola u organizmu, a automobil kojim je upravljao bio je neregistriran i neosiguran. Utvrđeno je i da je vozaču prethodno ukinuta i oduzeta vozačka dozvola.
Tijekom postupanja policije ustanovljeno je i da kod sebe nije imao osobnu iskaznicu niti bilo koji drugi dokument kojim bi se mogao potvrditi njegov identitet.
Zbog visokog stupnja alkoholiziranosti vozač je smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja alkohola. Protiv njega je izdan prekršajni nalog zbog više prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, Zakona o obveznim osiguranjima u prometu te Zakona o osobnoj iskaznici.
Za počinjene prekršaje predviđena je novčana kazna u iznosu od 3.610 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca te šest negativnih prekršajnih bodova, priopćila je PU požeško-slavonska.









