Hrvatska džudašica Barbara Matić uspješno je prošla prvu prepreku u kategoriji do 70 kg na Olimpijskim igrama u Parizu, a potom ušla u polufinale, a u finalu osvojila zlato!
Nakon što je u prvom kolu bila slobodna, dvostruka svjetska i aktualna europska prvakinja Barbara Matić u drugom kolu je nakon samo minutu i pol borbe ipponom svladala Talijanku Kim Polling, 33. na svjetskoj ljestvici, javlja HRT.
U borbi za plasman u polufinale Olimpijskih igara Barbara Matić za protivnicu je imala španjolsku predstavnicu Ai Tsunodu Roustant i nju je uspješno savladala.
U borbi za olimpijsko odličje, hrvatska džudašica u polufinalu ipponom je pobijedila Nizozemku Sanne van Dijke.
U finalu je Matić pobijedila Njemicu Miriam Butkereit.





