Prof. Sanja Barić oglasila se na fb-u i podijelila tekst pučke pravobraniteljice:
“Širenje govora mržnje (rasizma i transfobije) je kazneno djelo ex constitutione, ne samo povreda Zakona o suzbijanju diskriminacije.
Kazneni zakon, čl. 325., više osoba u javnom i političkom životu je svojim izjavama na društvenim mrežama i u medijima počinilo to kazneno djelo! To je kazneno djelo koje se progoni PO SLUŽBENOJ DUŽNOSTI!
Institucije, odradite svoj posao!”, napisala je prof. Barić.
Komplicira se situacija: Zambijka uz Hrvate optužena za pokušaj trgovine djecom






