Osječko-baranjska županica Nataša Tramišak oglasila se povodom jučerašnjih antifašističkih prosvjeda održanih u više hrvatskih gradova, poručivši kako smatra da se radi o lažnoj ideologiji antifašizma te da je takvim okupljanjima cilj vraćanje Hrvatske u prošlost.
U opsežnoj objavi Tramišak ističe da je Hrvatska danas demokratska i slobodna država utemeljena na vrijednostima obrane iz 1991. godine, te da su u njoj zajamčene temeljne slobode i prava svih građana. Naglašava kako, prema njezinu stavu, nema države ni naroda koji živi s većom stopom tolerancije, unatoč povijesnoj traumi koju je, kako tvrdi, ostavio totalitarni jugoslavenski režim.
Tramišak je posebno oštro kritizirala pojam antifašizma kakav se koristi u hrvatskom političkom prostoru. U svojoj izjavi navodi kako su tzv. antifašisti, stvarajući socijalističku državu utemeljenu na komunističkom nasilju, bili gori fašisti od fašizma i nacizma do tada. Dodala je kako je bivša Jugoslavija, po njezinim riječima, paravan za veliku Srbiju te da je patnja hrvatskog naroda završila brutalnim ratom kada se Hrvatska odvojila od komunističkog zagrljaja.
“Previše je hrvatski narod propatio da bi ga se danas ponovno pokušalo vratiti u kaljužu prošlosti”, poručila je županica, tvrdeći da su prosvjedne poruke u funkciji promoviranja petokrake koja je proganjala 90-ih.
Prema njezinu stajalištu, antifašizam kakav poznaje zapadna Europa nije postojao na području bivše Jugoslavije, već je bio obmana koja je služila podjarmljenju i propagiranju velikosrpskih ideja.
Zaključno, Tramišak je poručila da Hrvatska danas pripada europskom krugu slobodnih naroda utemeljenih na zapadnim, kršćanskim vrijednostima mira, solidarnosti i ljudskih sloboda, završivši objavu riječima: Živjela nam jedina naša Hrvatska!
Nataša Tramišak, cijelo priopćenje:
Dužnost mi je reagirati i osvrnuti se na jučerašnji “marš” i nedavna politička događanja u Hrvatskoj.
Naša jedina Domovina, naša Hrvatska danas je demokratska i slobodna država, država temeljnih ljudskih sloboda i prava svih, bez obzira na vjersku i drugu pripadnost, država hrvatskog naroda, ali i svih koji u njoj žive i poštuju ustavne vrednote i zakone.
Zahvaljujući vrijednostima na kojima je stvorena, na herojskoj obrani naroda i suvereniteta 1991. godine danas je Hrvatska država poštovanja prema svima.
Nema države niti naroda koji danas živi uz visoku stopu tolerancije i sloboda, a uz duboku bol naroda radi zla totalitarnog jugoslavenskog režima i tzv. antifašista koji su tvoreći socijalističku državu utemeljenu na komunističkom nasilnom urušavanju temeljnih ljudskih prava, diktaturom vladajućih struktura bili gori fašisti od fašizma i nacizma do tada.
Duga patnja naroda u SFRJ, koja je bila samo drugi naziv i paravan za veliku Srbiju, završena je još većom tragedijom i brutalnim ratom nad hrvatskim narodom kada se konačno otrgnuo čeličnog komunističkog zagrljaja.
Previše je hrvatski narod propatio da bi ga danas ponovno pokušali vratiti u kaljužu prošlosti, uz lažnu ideologiju antifašizma, izmišljenih zabrana i ugroza, izmišljenih neprijatelja, a sve u svrhe ponovnog promoviranja petokrake koja nas je proganjala 90-ih.
Antifašizam nije nikada postojao na ovim prostorima u onom smislu kako ga je ostatak Europe imao, koji je težio slobodama, demokratskom društvu i oslobođenju od socijalizma i komunizma.
Upravo suprotno, velika antifašistička obmana slovenskog, hrvatskog, bosanskog i drugih naroda služila je podjarmljenju i propagiranju velikosrpskih ideja kao i dugotrajnom zaostajanju gospodarstva, društva i naroda.
Danas konačno pripadamo europskom krugu naroda, slobodni, nezavisni i u korak sa zapadnim vrijednostima, kršćanskim vrijednostima mira, solidarnosti i ljudskih sloboda.
Živjela nam jedina naša Hrvatska!





