Nogometaši Istre 1961 otvorili su 8. kolo SuperSport HNL-a pobjedom nad Varaždinom rezultatom 1:0, no umjesto sportskog slavlja, susret na stadionu Aldo Drosina obilježio je incident s tribina koji je zasjenio utakmicu.
Jedini pogodak postigao je Stjepan Lončar u 64. minuti, preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora kojim je svladao gostujućeg vratara.
No, umjesto da se utakmica završi u sportskom duhu, u 89. minuti nakratko je prekinuta zbog rasističkog vrijeđanja igrača Varaždina, Laminea Bâa, s zapadne tribine.
Lamine Ba je uzeo loptu u ruke i okrenuo se prema jednom navijaču sa zapadne tribine koji ga je vrijeđao na sramotan način, a sudac Patrik Pavlešić je nakratko prekinuo susret. Situacija se uskoro primirila i utakmica je nastavljena.
Utakmica je bila tvrda, bez previše prilika, no Istra je iskoristila svoju najvažniju. Lončar je u 64. minuti lijepo povukao loptu i precizno pogodio mrežu za svoj prvi gol u sezoni i, pokazat će se, pobjedu domaćina.