Bacanjem eksplozivne naprave oštećena kuća – nije bilo ozlijeđenih osoba, javila je zagrebačka policija.
Noćas, 4. ožujka oko 00.50 sati u Centru u Hercegovačkoj ulici, prema do sada utvrđenome, nepoznati je počinitelj prišao ogradi obiteljske kuće vlasništvo 40-godišnjakinje te bacio eksplozivnu napravu. Uslijed navedenog, oštećena je fasada kuće i prozori te je ozlijeđen pas koji se nalazio u dvorištu.
Slijedi kriminalističko istraživanje, piše policija.
– Najiskrenije, nismo čuli ništa. Spavali smo svi, pa i djeca. Očito je netko bacio onu neku jaču petardu, tek je pas ozlijeđen. A da je bila bomba, kako se piše, vjerojatno bi falilo pola kuće – izjavio je Andy Bara za tportal koji smatra da nikakva bomba nije bačena u njegov privatni posjed.
Bara (42) je bivši nogometaš, koji je vrlo rano prekinuo karijeru te ušao u menadžerske vode, te posato jedan od najpoznatijih hrvatskih agenata. Njegov najpoznatiji posao bilo je dovođenje Olma u Dinamo, a potom i prodaja u RB Leipzig. Olmo vrijedi 60 milijuna eura, a na popisu njegove agencije su i Lovro Majer, Alvaro Morata, Jonathan Ikone, Kristijan Jakić, Nacho Fernandez i mnogi drugi.
Na pitanje tportala je li dobio kakve prijetnje, Bara kaže: Ma kakvi, ni govora.
Susjeda Barinih šokirana je događajem.
– To se strašno čulo. Baš je bila jaka detonacija, oko 00.50. Mi smo se jako preplašili, prvo sam mislila da je jak potres. Susjede znamo samo iz viđenja, ali čujte, oni imaju djecu, jako nam je žao bilo zbog toga, baš smo zabrinuti – rekla je.
I druga je susjeda šokirana eksplozijom.
– Moja kći živi tu blizu, upravo me zvala. Kaže da je čula vrisku i veliki prasak oko pola jedan u noći. Prestrašno, pa tko bi to napravio, oni imaju djecu – kazala je.
Još je jedna susjeda reagirala na noćašnji nemili događaj.
– Jako je odjeknulo. Svi smo se prepali, prvo smo mislili da je kod Rusa (ambasada), ali evo sada sam doznala gdje je – rekla je za Jutarnji list.
Od siline eksplozije popucala su stakla na prozorima.