U manje od dva sata voda je poplavila Poljančane kraj Kapele kod Bjelovara.
Kada je počela padati kiša, mještani Poljančana nisu ni slutili da će im nedjeljno poslijepodne unerediti poplave.
Sve je počelo jučer oko 17 sati, a nakon što je voda dovoljno navrila dva sata kasnije, izlio se kanal u Kapeli kod Bjelovara.
“Malo je nedostajalo da uđe u kuću, micale su se životinje, neke kokoši su se utopile, traktori…”, kazala je čitateljica Dnevnik.hr-a iz Poljančana. Slična situacija zadesila je i susjedno mjesto Donji Mosti.
Sve je obišao i načelnik Danijel Kovačec te ponudio pumpu za ispumpavanje vode. Problemi, rekla je, traju godinama – ali ovaj put su prizori bili najgori.
Kroz večer se situacija smirila, ali mještani strahuju od novih padalina. “Voda se pomalo povlači, ali do nove kiše bit će isto”, rekla je čitateljica, piše Dnevnik.hr.









