Hrvatska je s dva pogotka Matea Kovačića srušila Tursku.
Robert Prosinečki, legendarni Vatreni koji je u tri navrata vodio turske klubove, analizirao je pobjedu Hrvatske kod Turske u kvalifikacijama za Euro 2024.
Nošeni podrškom više od 40 tisuća gledatelja u Bursi, turski su nogometaši puno bolje otvorili susret. Dominirali su na terenu, nekoliko puta opasno zaprijetili, ali i promašivali.
No vrlo brzo je stigla kazna, Vatreni su bili strpljivi i dočekali svoju šansu. Mateo Kovačić je zabio dva pogotka u prvom poluvremenu i utakmicu odveo na naš mlin:
“Turska ima talentirane igrače, kao i uvijek, a moram reći da sam vidio nikad dinamičniju momčad. Naravno, to je povezano s činjenicom da je prosječna dob igrača niža nego u prošlosti. No talentirani pojedinici imaju problema protiv organiziranih protivnika”, objasnio je Prosinečki u razgovoru za turski Fanatik pa otkrio što je presudilo:
“Briljirate individualnom kvalitetom protiv lošijih reprezentacija, ali protiv momčadi, kao što je Hrvatska, imate probleme jer talentirani pojednici nisu stekli navikli igranja kao momčad, koja se temelji na sistemu”.
Domaćini su visoko pritiskali, ali i ostavljali veliki prostor što su Vatreni znali iskoristiti:
“Imali su sjajnu eneriju i presing, ali takva igra ostavlja prostora u obrani. Dalićevi izabranici su strpljivo čekali svoje prilike. Dok je Turska dominirala, rezultat je odjednom bio 2:0 za Hrvatsku. To je Hrvatska, to je pokazatelj koliko je važno biti turnirska reprezentacija”, rekao je legendarni Vatreni pa objasnio što im nedostaje da budu poput Hrvatske:
“To nedostaje turskoj reprezentacije, a za to je potreban plan i stabilnost u igrti. Imate talente svjetske klase, ali morate imati naviku pobjeđivanja”, zaključio je, piše Gol.dnevnik.hr.
Evo zašto Hrvatskoj nije važno samo prvo mjesto u grupi već i svaki bod u ovim kvalifikacijama
Kova: Ja Modrićev nasljednik? Ma ima on još za igrati. Bar još jedan Euro i vjerujem Mundijal
VIDEO Golčina Baturine! Vatreni su srušili Engleze u Londonu
Turci razočarani nakon poraza od Hrvatske: Bjesni na izbornika Kuntza, traži se ostavka










